Новость из категории: Культура

Видатному землякові присвячувалась

19 лютого у селищі Червоне відбулася краєзнавча конференція, присвячена 150-річчю від дня народження нашого славного земляка, академіка Миколи Прокоповича Василенка. Саме тут 14 лютого 1866 року народився великий вчений, про що свідчить пам’ятна дошка, встановлена на фасаді Червоненського НВК. Видатний історик, невтомний громадсько-політичний діяч, у 1918 році міністр народної освіти і мистецтв, Президент Державного Сенату України, один з фундаторів створення Української Академії наук і другий її президент, безпідставно забутий вчений зі світовим ім’ям сьогодні повертається із забуття.

Символічно, що конференція на батьківщині академіка проходила одночасно з науковою конференцією, котра відбувалася у стінах Національної Академії наук України. Відкрив наукове зібрання невтомний дослідник життя і творчості М.П.Василенка селищний голова В.В.Давиденко. У своїй доповіді він розповів про родовід Василенків, його зв’язки з рідним краєм. З особливою увагою слухали сільчани спогади академіка в інтерпретації селищного голови, яким було життя на селі в роки дитинства Миколи Василенка.

Член національної спілки журналістів Микола Петрович Гурець доповів про роль М.П.Василенка у створенні Української Академії наук та українізації освітніх та культурних закладів за час його перебування на посаді міністра народної освіти і мистецтв. Бібліографічний перегляд літератури про життя і творчість М.П. Василенка у фондах наукової бібліотеки Глухівського Національного педагогічного університету ім. Олександра Довженка представила заступник директора наукової бібліотеки А.М.Книш.

Учасники конференції мали змогу переглянути фільм про М.П.Василенка, а з нагоди ювілейної дати видатного вченого-земляка учениця Червоненського НВК Тетяна Ащаулова присвятила свої поетичні рядки. Їх виконала одинадцятикласниця Марія Колесник. Ведуча конференції Л.В.Бубнова, завідувач медодико-бібліографічним відділом КЗ «Глухівська центральна районна бібліотека» Глухівської районної ради , проінформувала учасників конференції про краєзнавчу роботу колективу з популяризації життя і творчості видатних людей Сумщини і презентувала літературно-краєзнавчий путівник «Глухівщина у духовному вимірі».

На завершення заходу селищний голова В.В. Давиденко висловив пропозицію щодо встановлення пам’ятника Миколі Прокоповичу Василенку в селищі Червоне, яку активно підтримали учасники конференції.

Людмила Бубнова, Зав. метод відділом КЗ «ЦРБ»

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости