Новость из категории: Новости / Новости с видео

Колегія ОДА у Глухові: питання і проблеми (відео)

Виїзні засідання колегії облдержадміністрації, зазвичай, проводять у двох випадках: коли з’являється потреба дуже похвалити районного керівника, або ж навпаки. Цього разу Глухівщина , а точніше її окремий сегмент – Березівська об’єднана громада – прийняла на себе добрячу порцію позитиву від «вишестоящего начальства». Засідання колегії провели у вівторок в актовій залі агротехінституту СНАУ. Досвід започаткування першого адміністративного утворення нового типу на Сумщині оцінювався виключно схвально.

Не в останню чергу завдяки тому, що громада збирається притягнути 2016 року для свого розвитку до 30 млн. гривень. Директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Сумської ОДА Сергій Сітак, який доповідав з питання щодо стану та перспектив реалізації закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», після озвучення інформації щодо можливих обсягів фінансування березівського об’єднання задав присутнім керівникам районів та міст Сумщини явно нериторичне запитання: «Хто з вас, шановні, відмовиться від такого фінансування?», а потім зазначив, що гуртування в спроможні громади є конче важливим і необхідним кроком на шляху до омріяного добробуту. Надія Артеменко, яка очолює громаду, почала приймати на свою адресу чисельні компліменти. Губернатор Микола Клочко, наприклад порівняв її з камікадзе, зазначивши наступне: «Хтось казав що північ Сумщини – то якесь царство, а насправді саме Північ йде зараз у фарватері реформ».

Після того, як голова ОДА доручив присутньому на засіданні представникові облавтодору подбати про ремонт твердого покриття доріг на території громади в межах кошторису на декілька мільйонів гривень, свою приязність керівникові «березівців» кинувся засвідчувати й очільник «Волі народу» в облраді Олег Бояринцев. Робив це в знайомому багатьом глухівчанам контексті «як воно було гарно колись при нас». Своєму успіху громада, за його словами, має завдячувати й тому, що попередня влада свого часу притягнула до регіону мільйони з державного бюджету, а відтак – люди привчилися працювати з великими сумами й тепер мають результат. Паралельно Олег Анатолійович зробив декілька критичних кпинів на адресу відставного прем’єра, висловив далекосяжне зауваження на предмет того, що у Вінниці, мовляв, зі створенням спроможних громад могло би бути краще … Врешті-решт, у Надії Михайлівни урвався терпець слухати все це, й вона підсумувала почуте одним словом: «Дурниця!», де завуювавши слідом низку найбільш спірних тверджень оратора.

На засіданні йшлося також про важливі питання розвитку агропромислового сектору та забезпечення ділянками учасників АТО. Щодо першого, в. о. голови Глухівської РДА Володимиру Картавому довелося пояснювати губернатору, чому загальна площа ріллі на Глухівщині зменшилась на 3тис. , а озимий клин – 3,5 тис. га. Як виявилось, близько півтори тисячі гектарів на Глухівщині нині збагачуються вапном, ще 1,6 тисяч віддано у суборенду, а тому «випали» з обліку. Щодо озимини, то на скорочення її площ вплинули несприятливі погодні умови. Прозвучала інформація й про форум аграрників, який має відбутися у Глухові наступного тижня.

Дуже гостро проходило обговорення процесу наділення землею АТО-шників. За його підсумками губернатор запропонував навіть визнати незадовільною роботу керівництва сумського управління Держгеокадастру з відповідними кадровими висновками. Глухівському меру Мішелю Терещенкові випало інформувати, як і де отримують у нас землю ті, хто повернувся з Донбасу.

Андрій КоваленкоПоделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите в ваш аккаунт.
Авторизация с помощью соцсетей:
Авторизация с помощью Facebook Авторизация с помощью Google

Комментарии

  • #1
  • 18 апреля 2016 19:56
  • Автор: Гость города
Сітака звуть Олександр, а не Сергій