Новость из категории: Новини / Новини з відео

Нове свято – по-новому (відео)

День Гідності та Свободи, як відомо, відзначається 21 листопад, на згадку про дві революції – Помаранчеву 2004 р., та Революції Гідності Ці події знаменували початок кардинально нового періоду нашої історії, який, начебто, повинен був остаточно поставити крапку на спадку радянської епохи, її стилі життя, мислення та культурних традиціях.

Втім, не все так просто, як здається. Логіка революційних подій дуже часто не вкладається в алгоритм історії, звичайного буденного життя, котрі розвиваються дещо іншим – еволюційним – шляхом. Саме в цьому суть кричущих протиріч, про які віщають ЗМІ, які обговорюються на роботі, у вихідні, за святковими столами, на автобусних зупинках і ще деінде. Суть усіх цих розмов зводиться до одного: зміни, започатковані на Майданах, ідуть не так, як на це сподівалися, часто – не в тому напрямку, а дехто вважає, що взагалі нічого не змінюється. В той же час, ніхто не пробує співвідносити суспільні зміни з розвитком власної свідомості, робити бодай крок до усвідомлення глибини власних особистісних змін.

Утім, ми дещо відволіклися. Отже, нинішній День гідності припав у Глухові, власне як і у всій країні, на понеділок – початок робочого тижня. Гадаю, це треба взяти до уваги для розуміння того, що відбулося в нашому місті вранці 21 листопада, біля пам’ятного знаку Героям Небесної сотні. Сюди, невдовзі після 10.00, прибула велика колона представників влади, організацій, підприємств, установ, аби разом із нечисельними громадянськими активістами та простими глухівчанами, які прийшли трохи раніше, вшанувати героїв боротьби за державність і незалежність.

Після цього розпочався мітинг, з усіма належними атрибутами: прологом, виконанням гімну, виступами, хвилиною мовчання. До слова запрошувалися Мішель ТЕРЕЩЕНКО, командир в/ч 3958 Павло КУКІЛЬ. Вони виступили з чіткими, змістовними, і, водночас, короткими промовами. Згодом, коли під великим червоно-чорним стягом підійшли окремою колоною учасники АТО, до мікрофона був запрошений і голова їхньої спілки Дмитро ФЕДЧЕНКО. Його виступ був, взагалі дуже лаконічним: «Слава героям Майдану, Небесної сотні, хлопцям, моїм бойовим побратимам, які віддали життя за нашу свободу й незалежність, і ганьба тим, хто наживався і наживається на цих святих жертвах!»

Потім ушанували загиблих героїв хвилиною мовчання, а також згадали про загиблого під Дебальцевим 12 січня 2015р. й похованого на Веригинському кладовищі заступника командира мінометної батареї з озброєння механізованого батальйону 30 окремої механізованої бригади 8 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України капітана Олексія Миколайовича КОМАРОВА.

І все, мітинг оголосили завершеним. Він тривав, за різними підрахунками, 12 – 15 хвилин. Звісно, це викликало невдоволення в багатьох патріотично налаштованих глухівчан, які брали активну участь і в подіях 2004 – 5 рр., і в Євромайдані. До мікрофону підійшов, зірвавши оголошення покладання, громаський активіст Сергій МІЩЕНКО та гучно охарактеризував мітинг, як звичайнісінький фарс, витриманий у кращих традиціях совкового окозамилювання, після чого задав мерові дуже неприємне питання щодо узаконення пам’ятного знаку, біля якого, власне, й відбувалися урочистості. Депутат райради Олександр АРТЮШЕНКО, який зараз перебуває в лавах Збройних Сил, зачитав ось цього цікавого вірша:

Вітчизна і держава – різні речі,
цю істину я виявив давно.
Держава вилізла до нас на плечі,
схрестила ноги та гребе «бабло».
Вітчизна терпить, Батьківщина – мама,
вона не зрадить, бо вона – це ми,
та прийде час, коли ота «держава»
дограється до справжньої біди!

Заступник міського голови Маріана ВАСИЛЬЄВА намагалася заспокоїти ситуацію, вивести її в не мітинговий, умовно кажучи, формат, а керівник міського відділу внутрішньої політики Володимир ЧИКОМАСОВ залишався до кінця з радикально налаштованими представниками громади, тримаючи жовто-блакитний стяг.

Зрештою, серйозного скандалу вдалося запобігти. Покладання відбулося. Ті,хто залишився після нього, особливо не мітингували, а відбули до офісу учасників АТО на Спаській, де ще раз розглянули ідею створення об’єднання демократичних сил Глухівщини. Учасники обговорення розцінили все, що сталося на урочистостяхі з нагоди Дня Гідності і свободи, як свідчення, що демократичні перетворення в Глухові потребують нового імпульсу, а влада – серйозного й досить жорсткого контролю громадського загалу.

На їхню думку, необхідно домагатися продовження очищення влади, справжньої люстрації, почати формувати кадровий резерв для органів влади зі спеціалістів, не скомпрометованих корупційними зв’язками з попередньою владою, запровадити громадську експертизу нормативних актів місцевого самоврядування, активізувати застосування форм прямої демократії: місцевого референдуму, громадських слухань, місцевих ініціатив, засобів електронної демократії. Важливим завданням має стати узгодження єдиних кандидатур на майбутніх виборах до рад всіх рівнів. До суботи представники нової політичної ініціативи, котра мислиться як виключно позапартійне – громадянське – об’єднання, мають надати свої ідейні напрацювання, які ляжуть у підґрунтя програмного документу.

Про цей та інші кроки суспільного руху, що народжується, інформуватимемо читача в наступних номерах.



Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости