Новость из категории: Новини / Новини з відео

Подальше «реформування» глухівської медицини призупинено (відео)

15 грудня відбулося спільне засідання депутатів Глухівської районної та міської рад, де обговорювалися злободенні теми адміністративно – територіального реформування Глухівщини, та пов’язаної з ним реорганізації місцевої медицини.

Додатковий подразнюючий фактор: восени, через те, що до штатів міського центру включили практично всю терапевтичну ланку Глухівської ЦРЛ, виникла реальна загроза припинення обслуговування мешканців району. ЦПМД, за існуючими нормативами ( не більше 30 тис. мешканців на обслуговуванні), не мав права приймати селян. На співфінансування міська влада не погодилася. Це, природно, викликало новий розділювальний порух. Представники району почали вимагати для лікування свого населення приміщень і фахівців. Врешті, районні депутати вирішили внести до штатного розкладу районної медичної ланки 13 ставок для лікарів, які мали обслуговувати сільське населення в 6 кабінетах поліклінічного відділення Глухівської ЦРЛ.

До народних обранців доєдналися начальник Сумського обласного центру медичної статистики Олена ВАКУЛЕНКО, керівники медзакладів Віталій ГОРБАСЬОВ, Олександр ТЮЛЬПА, Лариса ОСТАПЧУК, окремі сільські голови, члени громадських організацій, представники місцевих ЗМІ. У президії були керівник РДА Володимир КАРТАВИЙ та голова райради Олексій ТКАЧЕНКО, який і вів збори. Згодом до них доєдналася заступник міського голови Мар'яна ВАСИЛЬЄВА. Мішель ТЕРЕЩЕНКО на засідання не з`явився, оскільки якраз на цей час зібрав міськвиконком.

 

На порядок денний виносились питання щодо спільної діяльності по збереженню цілісності Глухівщини, та ролі адміністративного центру – за нашим містом, створення у Глухові госпітального округу, а також надання медичних послуг ЦРЛ, разом з центрами первинної медико-санітарної допомоги.

Голова районної ради проінформував про зроблене в цій царині, та подальші перспективи, констатувавши, що місту і району треба негайно, спільними зусиллями обстоювати на всіх можливих рівнях, і, насамперед, у столиці, ідею збереження за Глуховом ролі адміністративного центру, з госпітальним округом. З його вуст прозвучала пропозиція направити і відповідний лист народному депутату А. Л. ДЕРКАЧУ. Її підтримали.

Олена Вакуленко висвітлила різні організаційні аспекти створення госпітальних округів, повідомивши, що обласним управлінням охорони здоров’я подано проект до МОЗ на 6 госпітальних округів, в тому числі й у Глухові. Головний лікар ЦРЛ Віталій ГОРБАСЬОВ висвітлив проблемні питання створення госпітального округу.

________________________________________________________________

На зустрічі вирішено:

1. Центральній районній лікарні надати довідку – обґрунтування по створенню в місті Глухові госпітального округу районній та міській радам.

2.Підготувати спільне звернення до Міністерства охорони здоров’я щодо збереження цілісності Глухівського району та міста Глухова як адміністративного центру територіальних громад, а також створення в місті Глухові госпітального округу.

3. Підготувати звернення до Народного депутата України А.Л.Деркача щодо визначення району та міста - як адміністративного центру об’єднаних територіальних громад та з госпітальним округом.

4. Призупинити подальше розширення міського ЦПМСД і працювати з 01.01.2017 року як і раніше.

__________________________________________________________________

З`ясувалося, що у Глухові , наприклад , фактично відсутня матеріальна база для госпітального центру - немає необхідних: томографу, сучасного перинатального центру, генератора безперебійного живлення, пересувного флюорографа. На придбання потрібного обладнання потрібно щонайменше 40 млн. грн. Така сума непід’ємна для Глухова. З`ясувалося також, що робота центра первинної допомоги може взагалі зупинитися протягом найближчих 3-4 років, оскільки абсолютна більшість претендентів на посади сімейних лікарів – пенсійного та передпенсійного віку. До всього Маріанна Васильєва повідомила, що реорганізацію роботи глухівських лікувальних установ вирішено відкласти щонайменше на три місяці, оскільки керівництво Центру не змогло вчасно оформити відповідні ліцензії ( на наркотики, медичну практику, й т. ін.). Районний дерматовенеролог Олена КОВАЛЕНКО зачитала від імені вузьких фахівців заяву, де йшлося про неприпустимість їх переведення до дитячої поліклініки. Трохи раніше надійшло аналогічне за змістом звернення і до фракції «Волі народу» у міськраді, за підписом 16 лікарів та представників медперсоналу. Ось її головні моменти:

Нас, фахівців вузького профілю, окрім терапевтів і травматологів, планують перевести до дитячої поліклініки, де відсутні умови для нормальної роботи. Керівництво повідомило про перехід, назвало дату його кінцевого терміну – 30 грудня, але, судячи з усього, поки не визначилося навіть з конкретними робочими місцями .

Знаємо, що в разі переходу нам дістануться непристосовані тісні кабінети , де десятками років не здійснювався ремонт, куди не підведено воду, де відсутні умови для будь-якої нормальної роботи з відвідувачами. Нам постійно дають зрозуміти, що переїжджати та робити ремонт на новому місці маємо за власні кошти, у вихідні або святкові дні. Не виключено, доведеться витрачатися й на меблі, бо ті, які маємо зараз, знаходяться у такому стані, що перевезти їх не видається можливим.

Це, однак, не головне. Розташування на одній площі дитячої та дорослої поліклініки – очевидне порушення всіх вимог щодо нормального функціонування медичних установ. Це, наприклад, провокує ризики поширення серед дітей інфекційних захворювань, штамів «дорослих» хвороб – таких як туберкульоз, ГРВІ, грип, особливо зважаючи, що у дитячому поліклінічному відділенні Глухівської ЦРЛ досить часто має місце скупчення пацієнтів молодшої вікової групи, а у її приміщеннях з дуже вузькими коридорами не передбачено додаткових місць для очікування прийому. Ніхто поки не дезавуював чутки про можливе скорочення штату медсестер у спеціалізованих кабінетах, яке, коли відбудеться, взагалі може потягнути непередбачувані наслідки.

Сам голова фракції – Юрій БУРЛАКА - щодо загальних перспектив реформування глухівської медицини висловив таку думку:

- Структурні зміни лікувальної мережі не можуть йти поперед адміністративної реформи, з визначенням чіткого порядку фінансування громад. В іншому випадку, всі нововведення можуть лише погіршити й так дуже непросту ситуацію у нашій медицині. До її перебудови слід підходити відповідально, з дотриманням відомого принципу успішної роботи лікаря «не нашкодь».

А депутат райради Віктор СКОПЕНКО сказав наступне:

- Якесь середньовіччя, ділитися на міських і не-міських. Всі хворіють однаково, однаково потребують піклування лікарів. Ну, і район завжди виділяв на лікарню до 60% коштів. Всім гуртом лікуватися за ці гроші можливо, а якщо кожному своє – не вистачить ні на що.

Підводячи підсумок обговорення, в. о. голови Глухівської РДА Володимир Картавий зазначив: за нинішніх обставин рішення про створення ПСМД слід призупинити щонайменше на рік і залишити попередній порядок фінансування. Присутні погодилися з такою пропозицією. Наступного дня відбулися збори міських депутатів, представників виконавської ланки та глухівської громадськості, де прийнято рішення відкласти реорганізацію лікарні щонайменше на півроку.

Андрій Коваленко



Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости