Новость из категории: Статті

Ми - рівні, ми-різні!

Ми всі дедалі частіше чуємо і використовуємо слово "ґендер". Часто думають, що це поняття, яке торкається виключно захисту прав жінок. Проте це не так. В нашій країні прийнято Закон про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Отже ґендер – це те, що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми, і, як все живе в природі, поділяємося на дві статі. Найважливіший принцип демократії: «Ми – різні, ми -рівні». Чим же ґендер відрізняється від статі? Чому ж вважається, що поняття "ґендер" є ключовим у поступі будь-якої країни до демократії і щасливого, заможного життя?

Саме з цією метою Глухівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та волонтерами центру 2-4 лютого на базі ЗОШ№3, ЗОШ№2, ЗОШ№6 проведений захід «Ми різні-ми рівні».

В рамкам цього заходу:

 

- на базі ЗОШ№3, ЗОШ№2 фахівець із соціальної роботи Муха О.О. розповіла про гендерні стереотипи, в чому різниця між поняттями «стать» та «гендер». Також провела тренінг «Ми- рівні, ми-різні», який включав в себе вправи: «Валіза», «Орієнтація на стереотип», «Розвінчання міфів», «Добре бути чоловіком, добре бути жінкою», «Імена». Після виконання вправ, проводилися обговорення, в ході яких діти зробили висновок, що жінки та чоловіки мають в собі багато спільного, а також що вони рівні в своїх правах, можливостях та особливостях. Тому і жінки і чоловіки повинні мати однакові можливості для реалізації свого потенціалу у сферах суспільного, професійного та сімейного життя.

- на базі ЗОШ№6 волонтер центру, вчитель початкових класів ЗОШ№6, Карпицька Олена Вікторівна спільно з вчителями початкових класів та соціальним педагогом показала дітям інформаційний фільм по гендерній рівності. Діти всіх початкових класів були задіяні у цьому заході, а саме: вони розігрували проблемні ситуації, малювали малюнки та писали твори з даної тематики, які увійшли до збірки дитячої творчості.

Кожна людина, незалежно від раси, національності, статі, хоче прожити щасливе життя, «бути рівною серед рівних». Це означає самостійно визначити свій життєвий шлях і його пріоритети, самостійно обрати майбутню професію, повністю реалізувати свої таланти та мрії. Для цього потрібно знати свої права й уміти їх захищати. Треба знати, як і де вони порушуються, і вчитися активно протистояти цьому, боротися з несправедливістю. Щасливими можуть бути тільки вільні люди. Потрібно вчитися бути вільними, позбавлятися страхів та упереджень, переборювати стереотипні уявлення про ролі жінок і чоловіків у родині та суспільстві.

 

Директор ГМЦСССДМ Бавикіна Віталіна



Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости