Новина з категорії: Новини

Спільна заява щодо підтримки України: підсумки зустрічі лідерів у Києві

Ключові домовленості Спільної Заяви:

Повне та безумовне припинення вогню

Спільна заява щодо підтримки України: підсумки зустрічі лідерів у Києві

Лідери погодилися, що з понеділка, 12 травня 2025 року, має бути запроваджено повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 діб.

Наголошено, що безумовне припинення вогню не може бути обмежене жодними попередніми умовами. Будь-які спроби Росії висувати такі умови будуть розцінені як намагання зірвати дипломатичний процес та продовжити війну.

Лідери вимагають, щоб припинення вогню було всеосяжним: охоплювало повітряний простір, морську акваторію та сухопутну територію.

Підкреслено необхідність ефективного моніторингу за дотриманням припинення вогню, який має здійснюватися у тісній координації зі Сполученими Штатами Америки.

Зазначено, що 30-денний період припинення вогню має створити необхідний простір для активізації дипломатичних зусиль, спрямованих на розробку безпекових, політичних та гуманітарних засад міцного миру.

Міжнародна підтримка дипломатичних зусиль

Лідери привітали широку підтримку заклику до припинення вогню та проведення змістовних переговорів з боку як європейських країн, так і Сполучених Штатів.

Зміцнення обороноздатності України

Особливу увагу було приділено надзвичайній важливості зміцнення Сил оборони та безпеки України як ключової гарантії її суверенітету та безпеки. Важливим елементом майбутніх гарантій безпеки України має стати розгортання відповідного гарантійного контингенту.

Посилення санкцій у разі відмови Росії від припинення вогню

Лідери чітко заявили про свою домовленість: у разі відмови Російської Федерації від повного й безумовного припинення вогню, проти неї будуть застосовані значно жорсткіші санкції, спрямовані на її банківський та енергетичний сектори, включаючи викопне паливо, нафту та тіньовий флот.

Досягнуто домовленості щодо ухвалення потужного 17-го пакету санкцій Європейського Союзу, який буде скоординовано з санкційними заходами, вже запровадженими Великою Британією, Норвегією та Сполученими Штатами Америки.

Використання заморожених російських активів

Лідери домовилися продовжити активну роботу над механізмами ефективного використання заморожених російських активів для підтримки України та обговорити це питання під час майбутнього саміту Групи семи (G7).

Подальша військова підтримка України

Учасники зустрічі висловили спільну готовність і надалі зміцнювати обороноздатність України, з особливим акцентом на підтримці української армії. Це передбачатиме подальше фінансування оборонної стійкості та активні інвестиції у спільне виробництво озброєнь як на території України, так і в країнах Європейського Союзу в рамках взаємовигідних проєктів.

 

За інформацією В. Зеленського



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини