Виказали свою солідарність
Цього понеділка, 6 березня, невдовзі після опівдня, біля монументу Небесної Сотні розпочався мітинг на підтримку Надії Савченко, організатором якого виступила громадська організація "Наш Дім Глухівщина.Більше сотні глухівчан, серед яких були депутати місцевих рад, представники осередків політичних партій та громадські активісти, зібралися, аби висловити свою солідарність з, мабуть, найвідомішою бранкою путінського режиму. Фігура скромної жінки – льотчиці, закинутої у самісіньке пекло війни на Донбасі, а потім – кадебістські катівні, набуває вже вселенських обрисів.
Директор ТОВ «Велетень» Надія Вайло, якій першій надали слово, вважає Надію Савченко політичним опонентом нинішньої Росії та живим уособленням нашої боротьби за незалежність, а Путіна – диктатором гіршим за Гітлера. Депутат же міської ради Віктор Заїка зазначив наступне:
- Історія повторюється. В усякому разі для тих, хто так і не спромігся винести із неї уроків для себе. Так само, як і Надію, у нацистській Німеччині судили Георгія Димитрова. На своєму процесі він – формально обвинувачуваний, виступав як прокурор і суддя гітлерівського режиму. Німецький народ тоді поводив себе, як нині росіяни, славословив свого фюрера. Чим все закінчилось – прекрасно відомо: Німеччина врешті-решт зазнала нищівної ганебної поразки.
Історичні аналогії цього разу знаходили якнайширше застосування: до них зверталися і директор Держлісгоспу Василь Кацалап, і доцент ГНПУ Віктор Решетняк, і депутат райради Олександр АРТЮШЕНКО. Надію порівнювали з Жанною Д`Арк, відомим борцем за мир Раймондою Дьєн, іншими видатними особистостями. Всі заклики на цьому мітинги можна звести до побажання нашому державному керівництву зробити все можливе та неможливе для повернення жінки – воїна на Батьківщину, і, персонально до Надії – припинити сухе голодування і зберегти себе для України. У багатьох виступах лунала впевненість, що Надія Савченко у разі свого звільнення займе одне з провідних місць у вітчизняному політикумі, не виключено, з часом і президентську посаду.
Ведуча - Ірина Юсупова-Кобзар зауважила, що справа Савченко – не що інше ніж спроба путінського режиму остаточно розсварити наші колись братські народи. Визволення Надії допоможе їх зірвати. Директор дослідної станції луб’яних культур Ігор Маринченко відзначив, інший, більш прикладний аспект:
- Можливо, тут зібралося не так вже й багато людей. Втім, не важливо, скільки присутніх , головне – всі вони, дійсно, налаштовані змінити наше життя на краще. Цей мітинг повинен згуртувати нас. Ми – громадськість, повинні знову, як і під час останніх виборів, нагадати про себе, і підштовхнути владу до рішучіших змін.
У такому – ж конструктивному ключі було витримано виступ громадського активіста Миколи Гурця. Той запропонував місцевим очільникам партійних та громадських осередків звернутися до свого вищого керівництво зі спільними пропозиціями щодо допомоги ув’язненій героїні. У виступах лунали зауваження, що на мітинг не прийшли ті, чиїм обов’язком є виховання молодого покоління. Саме Надія має стати для нього прикладом патріотизму і кращих рис українця: порядності, гідності, вірності своєму життєвому вибору.
Після виступів учасники, співаючи Державний Гімн, організовано, під національним прапором з підписами бійців 81 десантно – штурмової бригади, переданим глухівчанам з передової, вирушили до пам’ятника Березовському і Бортнянському, де ще раз засвідчили свою активну громадянську позицію і сфотографувалися на пам’ять.
Андрій Коваленко – для «Кур'єр + ТРК Глухів»
Видеоматеріал підготували: Микола Захарченко, Олександр Фурс, фото Анатолія Бойка.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter