Новость из категории: Статьи

Замість дичини – штрафні санкції та кримінальна відповідальність

Близько ста п`ятидесяти тисяч гривень повинні будуть сплатити троє жителів Сумщини за застрелену на території заповідника тварину. Працівники поліції, виїхавши на повідомлення місцевих єгерів про виявлений факт незаконного полювання, протягом доби «вирахували» зловмисників, і тепер останнім доведеться не лише відповісти за скоєне перед законом, а й відшкодувати завдані парку збитки. Подія сталася в Тростянецькому районі. Під час чергового обходу ділянок єгері Гетьманського національного природного парку виявили місцину, де, судячи за відбитками на снігу та кривавими плямами, було впольовану велику тварину. Пішовши далі за слідами, вони знайшли санчата з тушею впольованої свиноматки дикого кабана вагою близько 160 кг, а неподалік застали літнього чоловіка.

Викликані працівники Тростянецького відділу поліції з‘ясували особу цього громадянина. Сам же 56-річний місцевий мешканець повністю заперечує свою причетність до полювання, стверджуючи, що просто прогулювався лісом, дихаючи свіжим повітрям, - мовляв, дуже корисно для його здоров‘я. Вжитими оперативно-пошуковими заходами полісмени знайшли ще двох осіб, крім вже встановленого, котрі також причетні до браконьєрства. Один з них – власник офіційно зареєстрованої мисливської рушниці, за іншим жодного мисливського озброєння не значиться. Тим не менше, зібрані на місці події докази та вилучені у підозрюваних вдома речі чітко доводять причетність всіх трьох до даного випадку незаконного полювання. Наразі в поліції вже відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 248 КК України (незаконне полювання).
 
Слідство триває, всі фігуранти справи перевіряються на причетність до інших подібних випадків, скоєних на території національного природного парку. В тому разі, якщо вину чоловіків буде доведено, їм загрожує штраф у вигляді 1700 гривень, обмеження волі до 3-х років з конфіскацією засобів полювання. «Я ще раз закликаю мисливців дотримуватися правил полювання, і не порушувати встановлений порядок, - говорить керівник Тростянецького відділення поліції Ігор Кісільов. – В даному випадку громадяни не тільки влаштували полювання на території національного природного парку, по суті – заповідника, але й порушили строки , оскільки зимовий сезон полювання на кабана закінчився майже два місяці тому. Тепер горе-мисливцям доведеться відшкодувати збитки, завдані їх діями заповіднику. За саму свиноматку - в розмірі 40 тисяч гривень, і за вартість ненароджених поросят близько 100-140 тисяч гривень, - в залежності від кількості ембріонів, кожен з яких, у відповідності чинного законодавства, «вартуватиме» підозрюваним 20 тисяч гривень».
 
Відділ комунікації поліції Сумської області


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости