Новость из категории: Новости / Происшествия

Співробітники Глухівського відділу поліції розшукують телефонних шахраїв

До Глухівського відділу поліції звернулась 79-літня жінка. Старенька розповіла, що до неї зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником поліції, і повідомив про ДТП з летальними наслідками, яке нібито вчинив її онук. За словами додзвонювача, аби "вирішити" питання про не притягнення молодого чоловіка до відповідальності, потрібно переслати на певний рахунок 1000 доларів США. Оскільки таких грошей бабуся не мала, «поліціянт» погодився на половину зазначеної суми. Не гаючи часу, пенсіонерка вирушила до найближчого банку.

Перевівши гроші, старенька зателефонувала онуку, аби впевнитись, що у того все гаразд, і лише тоді дізналась, що стала жертвою шахрайства. Того ж дня до поліції за допомогою звернулась ще одна жителька Глухова, чий рахунок спустошили «псевдобанкіри». На її мобільний зателефонував невідомий чоловік і назвався працівником одного з ведучих українських банків. Він повідомив, що рахунок клієнтки заблоковано. Для відновлення того, аби поновити його обслуговування, вона повинна назвати код, що прийде на її телефон в SMS-повідомленні. Довірлива жінка виконала прохання «банкіра», і в результаті втратила 3 500 гривен своїх заощаджень. Наразі за обома фактами працівники Глухівського відділу поліції відкрили кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст. 190 КК України (шахрайство), та вживають заходи щодо розшуку та встановлення зловмисників.

«Ми вкотре закликаємо громадян не довіряти невідомим співрозмовникам, котрі, назвавшись працівниками поліції, вимагають так звані «відкупні» за не притягнення ваших близьких до кримінальної відповідальності, - говорить тимчасово виконуючий обов‘язки начальника Глухівського відділу поліції Андрій Сердюк. - І нагадуємо, що у відповідності зі ст. 369 КК України, пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, карається штрафом від 8500 до 12750 грн, або обмеженням волі на строк від 2 до 4 років, або позбавлення волі на той самий строк з спеціальною конфіскацією».

Тож перш, ніж погоджуватись на сумнівні пропозиції, подумайте, чи варто вірити тим, хто під будь-яким приводом намагається дістатися ваших заощаджень або рахунків. Будьте розважливі та обережні, і вам не доведеться бути жертвою шахраїв.

Сектор комунікації ГУНП в Сумській області

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости

  • #1
  • 19 апреля 2016 14:17
  • Автор: polidevk
Сердюк сделать практически ничего не сможет, но сможем мы, дети и внуки пенсионеров.
Если старики на киевстаре - отключите сервис "мобильни гроши", остальным  - отключайте платежи через интернет, для начала
  • #2
  • 19 апреля 2016 22:20
  • Автор: han
Цитата: polidevk
Сердюк сделать практически ничего не сможет, но сможем мы, дети и внуки пенсионеров.
Если старики на киевстаре - отключите сервис "мобильни гроши", остальным  - отключайте платежи через интернет, для начала
Тогда нужно и карточки у пенсионеров позабирать. А то они то деньги кому попало переводят, то пин-код прямо на карточках записывают. 
А глуховская полиция тут бессильна. Мошенники скорее всего были из другого города, или даже области.