До Року Китаю в Додзьо
В перший день зими, в неділю 1 грудня за ініціативи Глухівської центральної районної бібліотеки в Центрі активного розвитку «Додзьо» був проведений спільний захід – День Китаю, присвячений Року Китаю в Україні. Вже 25 років між двома державами встановилися дружні дипломатичні відносини. Китай знаходиться у східній частині Азії, площа сухопутної території – 9 597 000 кв. м. За цим показником країна поступається лише Росії і Канаді. Зате - найбільша за чисельністю населення у світі – понад 1 мільярд 380 мільйонів. Більше дізнатися про цю загадкову країну прийшли як діти, вихованці Центру активного розвитку, так і їх батьки. А от темні окуляри теж там винайшли, але зовсім не заради захисту від сонця, їх надягали судді, щоб не видавати свої емоції під час слухань. У Китаї щорічно виготовляють 80 млрд. одноразових паличок для їжі, а для цього за рік вирубують 25 млн. дерев. Червоне намисто символізує улюблений колір китайців, ні одне свято не обходиться без нього, і весільна сукня у наречених обов’язково червоного кольору. А ще на виставці було багато різних драконів – ця міфічна тваринка вважається символом Піднебесної. До речі – по закінченню заходу всі отримали паперового дракончика, а навчитись його робити пообіцяли прийти в бібліотеку на зимових канікулах.
Олег Лата, керівник «Додзьо», розповів про китайський кінематограф, розквіт якого припадає на 70-ті роки XX ст. і асоціюється, насамперед, з ім'ям легендарного Брюса Лі, якого вважають генієм кунг-фу. Цей актор здійснив справжній переворот у кінематографі й зробив східні єдиноборства дивовижним кіно атракціоном.
Традиції Брюса Лі успадкував Джекі Чан, з кінодоробком якого ототожнюють сучасну модель фільмів кунг-фу. Визнаючи Брюса Лі своїм кумиром, Джекі Чан водночас трансформував картини цього напряму, збагативши їх гумором.
Потім було дві годину на перегляд кінострічки «Карате-пацан» відомий як « Kung Fu Dream» в Китаї. Фільм – спільне виробництво Китаю і США, 2010 рік. Жанр – драма.
Головний герой – дванадцятирічний чорношкірий хлопчик Дре, в силу обставин переїхав з мамою з Нью-Йорка в Пекін. Зміна місця проживання, нова школа та нова культура – все це викликає стрес у дитини, чому він замикається в собі. А тут ще й місцеві хлопчаки, постійно дошкуляють новачка, відпрацьовуючи на Дре нові прийоми бойових мистецтв так поширених в Китаї. Останньою краплею стає бійка з кунг-фуістом Ченом, після якої Дре теж вирішує зайнятися єдиноборствами, щоб надалі зуміти постояти за себе. На допомогу головному героєві приходить мудрий Майстер Хан, роль якого зіграв Джекі Чан.
Кунг-фу в фільмі предостатньо, адже «кунг-фу» - це все що ми робимо кожен день», як вчив у фільмі учитель свого учня.
Так само тут показаний дивовижний світ Китаю, з його красою, архітектурою і природою. В фільмі ми побачили і Велику Китайську стіну, і знамените Заборонене місто в Пекіні - найбільший палацовий комплекс у світі, і гори Уданшань, знамениті своїми даоськими монастирями та храмами, і яскраве Свято Ці Сі - одне з найромантичніших традиційних китайських свят для закоханих. Тут древнє поєднується з сучасним, старе з новим.
Красиві інструментальні мелодії з китайськими мотивами прекрасно доповнюють фільм. Крім оригінальних композиції в картині використані відомі поп і рок пісні.
Сенс фільму можна висловити однією фразою, яка звучала в фільмі – «Життя збиває з ніг. Але лише нам вирішувати чи зможемо ми піднятися». Цей фільм про те, що ніколи не можна здаватися. Тому що тільки так можна перемогти!
А один з головних слоганів кінострічки - «Найкращий бій той, якого не було». Китайська мудрість доводить, що фізичну силу запросто можна побороти силою моральною.
«Карате-пацан» входить до списку кращих сімейних фільмів.
Перегляд кінокартини супроводжувався чаюванням зі смаколиками. Адже і чай – це винахід китайців.
Тамара Привалова, в. о. директора Глухівської районної бібліотеки
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter