Новина з категорії: Новини з відео / Культура

День вишиванки (відео)

Декор дорожніх люків, автопробіг, парад вишиванок та українські вечорниці – так глухівчани й гості міста відзначили 19 травня День вишиванки. Напередодні свята представники паріотично налаштованої громадськості та студенти Глухівського НПУ ім. О. Довженка прикрасили яскравими орнаментами каналізаційні люки на «стометрівці».

Цікаво, що реакція жителів міста на такі дії була досить неоднозначною: одні захоплено підтримували учасників, а інші ж відкрито виражали незадоволення. Звучали навіть погрози викликати поліцію. Але обійшлося без ексцесів і центр міста наразі радує око ошатним виглядом. Наступного дня святкування розпочалося з автопробігу: колона прикрашених прапорами та іншою патріотичною атрибутикою автомобілів проїхала центральними вулицями міста. Такого роду дійство сміливо можна назвати не лише яскравим виявом патріотизму, а й промовистим символом єднання нашого народу, його споконвічного прагнення до свободи. Не можна оминути увагою й виставку малюнків з нагоди свята. Маленькі глухівчани продемонстрували не лише неабиякі художні здібності, а й любов до рідної країни, повагу до її звичаїв та традицій.

Здавалося, що представлені для розгляду зображення зберегли таку потрібну нині щиру безпосередність, віру в щасливе майбутнє та тепло дитячих долоньок… Не обійшлося й без запровадження нових традицій: громадські активісти завітали до пологового будинку й подарували новонародженим чудові вишиваночки. Кульмінацією свята став парад вишиванок. На нього зібралися вихованці дитячих садків, школярі, студенти, викладачі, представники влади, громадськості та просто небайдужі містяни. Весело, зі співами та жартами, учасники маршу з величезною вишиванкою (1,5×2,5м) та патріотичною символікою пройшли від Глухівського НПУ ім. О. Довженка до водонапірної вежі, де влаштували фотосесію.

Здавалося, що містян охопило, переосмислюючи слова відомого класика, «чуття єдиної родини». Завершальним акордом багатого на події дня стали українські вечорниці, що надовго запам’ятаються глухівчанам запальними танцями та яскравим пісенним калейдоскопом, на заваді яким не став навіть такий набридливий останнім часом дощ. Мешканці гетьманської столиці усвідомили, що вишиванка – це не просто елемент національного вбрання, а генетичний код української нації.

Аліна ЖаровськаПоділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини