Новость из категории: Информация

Оновлено Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску

Міністерство фінансів України наказом від 20.04.2015 р. №449 затвердило в новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Інструкція). Окрім цього, в Інструкції визначена процедура нарахування і сплати фінансових санкцій та стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів контролюючими органами.

Оновлено Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску

Загалом Інструкцію приведено до норм Закону України від 8 липня 2010 року 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відтак із документу виключено норми щодо утримання єдиного внеску та встановлено єдину ставку нарахування в розмірі 22% незалежно від класу професійного ризику. Також уточнено правило нарахування єдиного внеску із заробітної плати меншої за мінімальну.

Так, якщо база нарахування єдиного внеску становить менше розміру мінімальної зарплати, то ставку  єдиного внеску розраховують із мінімальної зарплати. Правило діє за умови перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости