На Павлівці кишкова паличка, але купатися є де
Двадцять першого липня, при черговому щотижневому обстеженні глухівським підрозділом Державної епідеміологічної служби Павлівського озера, виявлене п’ятиразове перевищення гранично допустимого рівня кишкової палички у його поверхневому шарі - 24000 при безпечному рівні 5000 КУО (колонії утворюючі організми).Епідеміологи негайно інформували про це міську владу (лист Глухівського міськрайвідділу ДЕС від 21.07. 16 під №236), попередивши про небезпеку поширення інфекційних захворювань, та рекомендувавши припинити купання у водоймі до отримання задовільних показників. Звісно, виникає питання про джерело небезпечного забруднення. Якщо взяти до уваги, що відповідні дослідження не зафіксували помітного перевищення бактеріального фону на Чернеччині та Скоропадщині, можна припустити, що добряча порція «зарази» потрапила до нашого найбільшого озера або зі стічними водами, які десь захопили її під час останньої зливи, або – каналізаційними стоками, котрі, як це вже бувало раніше, вийшли назовні з резервуару біля колишньої лазні, внаслідок знеструмлення під час все того-ж стихійного прояву. Поки не маємо чіткої інформації на предмет, що саме призвело до забруднення.
Єдине, в чому певні - дефіцит пляжних місць Глухову не загрожує. Нашим мешканцям, наприклад, замість Павлівки можна піти на Скоропадське озеро, де, нарешті, після того, як не знайшлося бажаючих на оренду пляжів, міська влада власними зусиллями облаштувала доволі непогане місце для відпочинку. Ще раз наголошуємо: «батьки міста» взялися за справу лише після передбаченого процедурою місячного очікування бодай якихось заявок на конкурс, де мали визначатися з утримувачем пляжів, оголошеного ще 25 травня.
Приводячи пляжі до належного санітарного та естетичного стану, міська влада спочатку організувала ремонт дамби для підняття води, потім подбала про підсипку чистим піском місць, звідкіля сходять у воду для купання. Було запрошено водолазів, які обстежили та підчистили дно; викошено траву, видалено аварійні дерева. Буревій з блискавками, що наробив стільки лиха минулого тижня, ще додав клопоту, а тому робота по знешкодженню «небезпечних» верб триває.
Врешті, знайшлися небайдужі підприємці та керівники організацій, які допомогли матеріалами, технікою, зокрема, при виготовленні інформаційного стенда з правилами поводження на воді, туалету, дерев’яних контейнерів для сміття, лавки, кабіни для перевдягання.
Вл. інф.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter