А над світом українська вишивка цвіте!
Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,
Простели до сонця вишивку-маніжку,
Щоб по тій доріжці з лебедями-снами
Плавати до щастя білими човнами.
Василь Симоненко
Людина i праця, людина i пiсня, людина i витвiр мистецтва - це все вiчне, безсмертне, щось своєрiдне i глибоко вражаюче. Наш український народ працьовитий, щедрий на таланти, здiбний, обдарований. Якщо працювати - то до сьомого поту, якщо спiвати - то дзвiнко, розложисто, якщо творити щось - то неповторно, захоплююче.
Про вишиту сорочку можна говорити багато. Зараз у нас відроджується традиція одягати на свято вишивану сорочку, і не лише на свято. Що це – мода? Сподіваюсь, що це не мода , адже мода змінюється. А вишивана сорочка була, є і буде оберегом для кожного з вас, адже в ній – тепло рук рідної вам людини, в її орнаменті не просто хрестики, а символи, що оберігають вас, в ній – сила, тепло, життя.
Ми впевнені, що в невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу буде і надалі розвиватися винятково важлива її частина – вишиванка, адже з нею пов'язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки, радість і горе, його перемоги і поразки, сподівання на майбутнє, адже вишиванка - це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Це – оберіг. Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. Наше древнє місто славиться майстринями-вишивальницями. Людмила Налівайко представила нову роботу вишитий кролевецький рушник. Він є оберегом і молитвою. Дивлячись на нього бачиш образ добра, краси, захисту від усього злого. Вишитий рушник – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Світлана Чіпак представила вишиті хрестиком та бісером картини. Кожна з яких – це витвір мистецтва.
А вишиті на релігійну тематику пейзажі, портрети представила В Москаленко Завідуюча читальним залом бібліотеки Ніна Шубнікова організувала перегляд літератури, присвячений вишивці. Дивлячись на ці вишивки, так і хочеться взяти в руки п’яльця і творити. А яке ж свято без пісні. Чудові пісенні композиції подарувала всім присутнім студентка Глухівського національного педагогічного університету ім.О.Довженка Наталія Єрмоленко.
Світлана Ніколаєнко директор територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter