Іноземні доходи необхідно задекларувати
В Україні традиційно з 1 січня по 1 травня триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Відтак з 1 січня 2016 року громадяни, які в минулому році отримували доходи, з яких не був сплачений податок з доходів фізичних осіб, декларують доходи, отримані у звітному році за формою декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р. №859.Якщо громадянин України отримує іноземні доходи, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір за ставками, що діяли у 2015 році.
За підсумками 2015 року сума іноземного доходу оподатковується податком за ставкою 15%. Якщо загальна сума отриманих у звітному місяці доходів, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2015 році – 12180 грн), ставка податку становить 20%. Військовий збір розраховується фізичними особами самостійно за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування.
У податковій декларації про майновий стан і доходи громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом року податку, та визначають податкове зобов’язання з податку на доходи та військового збору.
Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, яка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні. В такому випадку сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні.
Якщо ж у платника податку відсутні підтверджуючі документи щодо суми отриманого за межами України доходу та суми сплаченого ним податку в іноземній державі, такий платник зобов’язаний подати до органу ДФС за місцем реєстрації заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання у визначений строк податкової декларації платник податку несе відповідальність, встановлену Податковим кодексом України та іншими законами.
Водночас сума податку з іноземного доходу платника податку-резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Варто зазначити, що не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податки на капітал, податки на майно, поштові податки, податки на реалізацію (продаж), інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Глухівська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter