Новость из категории: Новости

Картка Андрія Деркача в сесійній залі, а народний депутат – в окрузі

Народний депутат України, обраний в одномандатному окрузі №159 (Сумська область), був помічений у двох місцях одночасно. За даними реєстрації він був у парламенті, а згідно публічних дописів в соцмережі – у своєму окрузі.

Картка Андрія Деркача в сесійній залі, а народний депутат – в окрузі

Позафракційний народний депутат Андрій Деркач, за даними електронної реєстрації 22 та 23 червня 2017 року був у стінах парламенту. В той же час він опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук фотографії зі свого візиту до округу. Таким чином, можна зробити висновок, що картка народного депутата знаходилася в залі, й хтось зареєструвався замість нього.

Перевіривши дані щодо голосування народного депутата під час пленарних засідань 22 та 23 червня 2017 року на сайті «Вони голосують для тебе», ми з’ясували, що картка депутата не голосувала за жоден із запропонованих законопроектів. Проте, вона знаходилася в системі, адже замість «відсутній» наявне повідомлення «не голосував».

Неособисте голосування депутатів, у тому числі й реєстрація депутата в сесійній залі в той час, коли він знаходиться в іншому місці – давня проблема українського парламенту. Це є порушенням як Регламенту роботи Верховної Ради України, де у статті 37 вказано, що народні депутати мають особисто як реєструватися для участі в засіданнях парламенту, так і брати участь у голосуванні. У парламенті перед відкриттям кожного засідання здійснюється так звана письмова реєстрація народних депутатів особисто на підставі посвідчення народного депутата та власноручного підпису. В залі засідань депутат реєструється за допомогою електронної системи «Рада», вставляючи свою картку в спеціальний слот на робочому місці.

Особистого голосування вимагає також і Конституція України, стаття 84: «Голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто».

Моніторинг здійснюється Громадянською мережею ОПОРА  в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Ірина Стегній, громадська консультантка ОПОРИ в Сумській області

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости