Новость из категории: Статьи

Коли слід святкувати Різдво

Собор в Константинополі 1923 року вирішив, що православні християни, згідно із точнішим Григоріанським календарем мають відзначати Різдво Христове 25 грудня. Чимало українців вже вирішили поміняти власний календар урочистостей на користь святкування Різдва Христового 25 грудня.

Правовий експерт Максим Васін ,  ззазначає з цього приводу наступне: Виникає бажання повернути чільне місце Різдву у зимових святкуваннях замість "новорічної” ейфорії, яка залишилася нам у спадок від радянського режиму. Ці кілька фактів допоможуть вам подивитися на українське Різдво з іншого боку.
 
Більшість християн у більшій частині світу святкують Різдво саме 25 грудня. Та не лише католики, але й протестанти (які складають більшість у США та значну частину в Європі) та православні Вселенського патріархату в Туреччині та Греції, США та Канаді, православні церкви Румунії та Болгарії. Греко-католики (українці) Канади, Бразилії, Аргентини теж святкують Різдво 25 грудня. Всеправославний Собор в Константинополі 1923 року вирішив, що православні, згідно із точнішим Григоріанським календарем, мають відзначати Різдво Христове 25 грудня. На це погодилися усі країни окрім тих, що були під впливом Радянського Союзу.
 
Тож Україна досі залишається у радянській (на тепер – російській) парадигмі, святкуючи Різдво 7 січня у компанії з Росією, а також Казахстаном, Киргизстаном, Сербією та Грузією. Задум більшовиків/комуністів був у тому, щоб поступово замінити християнські традиції власною атеїстичною ідеологією. Вже починаючи з 1929 року в СРСР святкування Різдва було офіційно скасовано. Пізніше, з кінця 1947 року, перший новорічний день – 1 січня – став для радянських громадян святковим і вихідним. На додачу Різдвяна зірка на ялинках стала п’ятикутною, подарунки дітям почав роздавати не Святий Миколай (себто Санта Клаус), а самозванець без роду і племені – Дід Мороз. У такий спосіб, святкові настрої радянських віруючих були зміщені з Різдва Христового на непомітний раніше і цілком безбожний Новий рік. Чи не час нам нарешті переглянути власні сімейні традиції?
 
За матеріалами ukr.media/world


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости