Новость из категории: Культура

«Поетична топоніміка» - Презентація книги

В Глухівській центральній районній бібліотеці відбулася знакова подія – презентація всеукраїнського альманаха «Поетична топоніміка. Поезія та проза про міста і села України». Ця книга видана у м. Хмельницькому в кінці листопада минулого 2015 року. Цікаво, що ідея створення даного збірника з’явилася у Фейсбук-спільноті відомої подільської письменниці, автора більше десятка книг, просвітянки, поетеси, члена Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України Любові Андріївни Сердунич, яка мешкає на Хмельниччині. – «Ідея створити таку книгу була викладена в Інтернет із тим, щоб літератори, краєзнавці з усієї України поділилися творчими набутками про свою малу батьківщину», – розповідає Любов Сердунич. Саме вона і стала редактором-упорядником даної книги.

«Поетична топоніміка» - Презентація книги

Тираж книги (340 примірників) був виданий на кошти її співавторів. До створення збірника долучилися 77 авторів.
В книзі представлена широка географія: Хмельниччина, Львівщина, Вінниччина, Дніпропетровщина, Івано-Франківщина, Київщина, Рівненщина, Тернопільщина. Черкащина, Сумщина та інші регіони України. Самобутність даного альманаху у тому, що тут художнє слово поєдналося з географією. Тому у цьому збірнику – і література, і географія, і фольклор, і топоніміка… Видання багате і цікаве, насичене.
 
У «Поетичній топоніміці України»  широко представлена і Сумщина. Зокрема, наш Глухів оспівала у віршах Ірина Колтакова, рідну Білопільщину в поетичній формі змалював Іван Низовий, який родом з села Марківка Білопільського району. Частинку своєї душі про рідний край подарувала Надія Позняк, яка народилася в  селі Вовківці  Роменського району, а нині проживає в місті Суми, піснею про своє село Чупахівку, що на Охтирщині поділився з нами Микола Рудаков.

«Поетична топоніміка» - Презентація книги

Ірина Колтакова стала ініціатором презентації книги у нашому місті. До речі, на Сумщині «Поетичну топоніміку» ми представляли першими і вона стала ювілейною – десятою, по Україні. Ірина Колтакова прочитала свої вірші про Глухів та продемонструвала декілька дзвіночків зі своєї знаменитої колекції, що стосуються тих міст, про які писали автори книги.

«Поетична топоніміка» - Презентація книги

В Глухівську бібліотеку в цей день завітала  поетеса Надія Позняк. ЇЇ вірші були присвячені місту Суми, де вона зараз проживає та працює вчителем математики в школі та місту Ромни, де народилась.  А наше місто і привітні глухівчани їй дуже сподобались і про це вона обіцяла розповісти в одній із своїх наступних поезій.

Свою любов до рідного міста та глухівського краю засвідчили місцеві поети Микола Гурець, Анатолій Бойко, Олена Голуб,  Ганна Пявка,  Олексій Щербань,  Лідія Процик, Валентин Коваленко,   Микола Єроха. На його ж вірші та музику пісні «Глухівська козацька» та «Земля Ярославни» прозвучали  у виконанні солістів Глухівського районного будинку культури Сергія Єрохи та Володимира Соломенного.

Рушники з краєзнавчою символікою,  вишиті студентами Центру  народознавства «Калинові криниці», який створив  Олександр Єгорович Ковальов, доцент кафедри педагогічної творчості ГНПУ ім.. О. Довженка та бібліотекарями Глухівської ЦРБ Тетяною Кубарь і Ольгою Лесненко, а також вишиті картини родини Петрусенків органічно доповнювали  презентаціїю «Поетичної топоніміки». Цій темі присвятила пісню «Моя вишиванка» Ганна Левади, солістка  народного вокального ансамблю «Молодість» РБК.

А пісня «Моя рідня» у виконанні учасників народного аматорського ансамблю народної пісні Глухівського районного будинку культури Людмила Сидоренко та Валентина Панасенко об’єднала всіх учасників заходу.

З виходом книги привітали ті, хто згуртовує навколо себе діячів культури рідного краю і підтримує їх творчі починання: Роман Григорович Головня, заступника Глухівського міського голови,  Маріанна Іванівна Васильєва – начальник відділу культури  Глухівської міської ради, Ольга Іванівна Горбачова - начальника відділу культури Глухівської районної державної адміністрації.

Захід супроводжувався світлинами співавторів книги із Сумщини з їх короткою біографією та краєвидами Глухівщини.
Приємно, що наше місто засяяло ясною зірочкою ще в одній книзі, та ще й в якій – всеукраїнському збірнику, який потрапить до рук багатьох читачів.

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости