Новость из категории: Статьи

Разом подолаємо туберкульоз

А чи знаєте ви, що в нашій країні з 1995 року оголошена епідемія туберкульозу? На сьогодні в Україні зареєстровано 30тис. хворих на туберкульоз і 100тис. інфікованих цим захворюванням; кожну годину 4 людини заражаються туберкульозом; кожні 10 секунд одна людина помирає від цього недугу. Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби.

Однак є декотрі ознаки (симптоми), які дозволяють запідозрити туберкульоз, до них відносяться: постійна немотивована слабкість, підвищена втомлюваність, погіршення або відсутність апетиту, втрата ваги, тривала лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла – 37,0 - 37,5°С), пітливість (переважно вночі), тривалий кашель (протягом 3-х тижнів і більше, з відходженням харкотиння чи без нього), задишка, кровохаркання.

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом Глухівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 24-25 березня були проведені заходи просвітницького спрямування, що мали на меті профілактику цього захворювання:
- на базі ЗОШ №6 спільно с волонтерами центру проведена акція «Разом подолаємо туберкульоз». В рамках цієї акції був виступ головного спеціаліста відділу соціальної роботи центру Разіної Т.В., яка розповіла про напрямки роботи ГМЦСССДМ та тренінг «Захисти себе і своїх близьких від туберкульозу», проведений волонтером центру, вчителем початкових класів ЗОШ№6, Карпицькою Оленою Вікторівною;

- на базі церкви «Віра, надія, любов» проведений спільний захід для умовно засуджених молодих людей, в рамках якого був відеолекторій «Як вберегтися від туберкульозу» та тренінгові заняття про туберкульоз, основні симптоми захворювання та як вберегтися від цієї хвороби, які провели фахівець із соціальної роботи Муха О.О. та психолог Глухівського міськрайонного відділу кримінально - виконавчої інспекції Тищенко Г.О.;
- фахівцем соціальної роботи Мухою О.О. проведені індивідуальні бесіди з даної тематики з членами сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та знаходяться під соціальним супроводом центру.
Під час заходів були розповсюджені буклети щодо профілактики туберкульозу: «Це потрібно знати про туберкульоз».

Увага!
Будьте пильними, помітивши будь-яку з ознак туберкульозу! Якомога швидше зверніться до лікаря! Не затримуйте час звернення за медичною допомогою, бо чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше буде його лікування.

Директор ГМЦСССДМ Бавикіна Віталіна

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости