Новина з категорії: Статті

«Не будь собі ворогом, або правда про наркотики»

Ми часто говоримо про те, що може стати загрозою для людства. Називаємо при цьому і атомну війну, і використання генномодифікованих продуктів, і навіть комети чи метеорити. Але чомусь забуваємо про ту загрозу, яка зараз, на жаль, досить популярна серед молоді – про наркоманію.
Знання про наслiдки наркоманiï та наркотикiв при будь-яких обставинах - перший i головний спосiб профiлактики наркоманiï.

 Саме тому, напередодні Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотичних засобів та їхнім незаконним обігом, бібліотекарі Путивльського коледжу СНАУ разом з викладачем біології Оленою Іванівною Простаковою підготували для першокурсників інформаційний диліжанс «Не будь собі ворогом».

Закінчується навчальний рік, попереду канікули: нові знайомства, подорожі, враження. І хтозна які пастки підстерігають молодь.

Сьогодні деякі наркотичні речовини можна придбати майже легально у аптеці, інші – мак і коноплю – примудряються вирощувати прямо на городах. Серед молоді, особливо серед хлопців, навіть інколи вважається «круто» вживати наркотики! Але ніхто з тих, хто це робить, не замислюється над тим, які наслідки може мати таке «захоплення» у майбутньому для них і їхніх дітей.

Бібліотекар Наталія Пилипенко підготувала історичну довідку про походження наркотичних речовин та привела сумну статистику : за даними якої п'ята частка молодих людей знайомі з дією наркотиків. Серед них найбільший відсоток складають студенти ВНЗ. Поясненням може бути те, що наркотики, як дороге задоволення, більш доступні забезпеченим і самостійним студентам.

Аналіз показників у гендерному розрізі показує, що хлопці частіше, ніж дівчата вживають наркотики. В місті молоді люди вживають наркотики вдвічі частіше, ніж на селі.

 Про класифікацію сучасних наркотичних засобів, їх вплив на організм людини розповіла Олена Іванівна Простакова. Та це, скоріше, була не розповідь, а діалог-обговорення, де кожен зі студентів взяв участь. Переглянули і документальний фільм «Правда про наркотики».

Від будь-яких наркотичних речовин, слабких чи більш серйозних, відбувається пагубний вплив на мозок людини. Якщо говорити простіше, він просто починає руйнуватися. Людина становиться нервовою, психічно неврівноваженою, у неї зникають цілі в житті, змінюється коло друзів, смаки, уподобання. Інколи, людина починає розуміти, що з нею відбувається і намагається вирватися з цієї прірви. Комусь – вдається, комусь – ні.

Даний захід проведено було з інформаційною метою не нав’язуючи молоді своєї думки, бо зробити свій вибір повинен кожен сам!

 Ю.В. Смирнова, завідувач бібліотеки Путивльського коледжу



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини