Новость из категории: Новини / Новини з відео

Сьогоднішні провокації біля редакції газети "Народна Трибуна"

Зранку 21 грудня біля редакції глухівської комунальної газети «Народна трибуна» було незвично гамірно і людно. Представники влади та прихильні до неї громадські активісти намагалися виконати рішення міськради про відсторонення від обов’язків редактора видання – Світлани ХАЛІМОНЕНКО та призначення на її місце технічного керівника, який повинен обіймати посаду до закінчення конкурсу, що визначить, нарешті очільника найстарішого ( існує з 1917р.) міського ЗМІ. Призначенцеві, зокрема, мали передати печатку й усі необхідні редакційні документи.

Сьогоднішні провокації біля редакції газети

Цьому, однак, почали протидіяти представники депутатської меншості міськради з «Волі народу» - у недавньому минулому «регіонали», згуртовані навколо колишнього мера Юрія БУРЛАКИ. Відбулося масове зіткнення, під час якого дехто постраждав і фізично. І хоча поліції вдалося так-сяк розтягнути учасників, зняти загальну напругу не вдалося. До тієї й іншої сторони потроху додавалося прихильників, постійно лунали образливі репліки, сторонні час від часу намагалися прорватися всередину будівлі, де знаходиться редакція. Відповідальний секретар видання, Ксенія ОСЬМАКОВА, яка під час перебування редактора на лікарняному виконує його обов’язки, забарикадувалася у редакційному приміщенні і категорично відмовлялася пускати будь-кого – навіть міського голову, мотивуючи страхом за своє життя та здоров’я. Згодом керівник глухівської поліції Володимир ПОМИЛУЙКО та представник обласного управління внутрішніх справ, який терміново прибув на місце по сигналу зверху, змогли умовити «гостинних» господарів відчинити двері. З порогу їм заявили, що документи і печатка загублені.

Так конфлікт навколо «Народної трибуни» досяг критичної фази.

Початок йому був покладений два роки тому, коли у розпал подій на Майдані міські депутати – регіонали та комуністи підтримали безпідставне рішення міського голови про відмову підписати контракт з тодішнім редактором «НТ» Андрієм КОВАЛЕНКО, відомим своїми прогресивними поглядами. Тоді понад двох тисяч глухівчан підписалися під зверненням відмінити це рішення. Громадські активісти змусили зрештою владу повторно винести на сесійний розгляд питання щодо керівника міського комунального видання. Втім, старе рішення так і не було відмінене. Газета стала стовідсотково лояльною до міської влади, набувши виключно позитивної тональності. Нове керівництво зменшило обсяг видання, фактично закрило низку рубрик, обмежило спілкування з дописувачами, перестало публікувати тематичні сторінки та проблемні матеріали. Тираж газети підтримувався майже виключно за рахунок примусової передплати. Керівники підприємств, організацій та установ, особливо бюджетних, часто примушували передплачувати видання під загрозою звільнення.

Нового розвитку ситуація з «НТ» набула з обранням нового міського голови Мішеля ТЕРЕЩЕНКО, рішуче підтриманого, як відомо, глухівською громадою. Під час передвиборчої кампанії та самих перегонів газета його фігуру практично ігнорувала, не розміщуючи жодної інформації, що мала до нього бодай найменше відношення. Це викликало рішуче несхвалення, а у деяких випадках – і обурення редакційною політикою. Олії у вогонь підлила й низка сумнівних, якщо не сказати, провокативних, публікацій вже після перемоги Мішеля. Так офіційну інформацію про його обрання розмістили на останній сторінці номеру, поряд з некрологами, матеріал про обрання нового складу міськради супроводжувався великим фото пустої сесійної зали. Редактор видання також підтримав явно провокаційний демарш свого колеги зі скандальної, заангажованої відомим нардепом Андрієм ДЕРКАЧЕМ газети «НЕДЕЛЯ» Оксани КОВАЛЕНКО, яка зчинила рейвах, коли новий мер запропонував їй вийти після закінчення апаратної наради. Все це створило стійке враження, що редакція «НТ» має намір й надалі продовжувати недолугу інформаційну політику старого керівництва, жодним чином не налаштованого на підтримання принципів демократії та свободи слова. До всього, газета практично завалила передплатну кампанію. Якщо у поточному році їй якось вдалося затриматися на критичному рубежі в 3000 примірників, то в наступному очікується не більше 1000 передплатників, при тому що у роздрібній мережі газета ніколи не поширювалася. При цьому «Народна трибуна» звернулася до міськради зі зверненням щодо рекордно високої фінансової підтримки в 180 тис. грн.

Все це, у підсумку, привело депутатську більшість, що підтримує чинного мера, до думки створити спеціальну комісію для перевірки «Народної трибуни». Ця робота розпочалась з початку грудня, а на сесійному засіданні 17 грудня були оголошені й результати. Було оголошено, серед іншого, наявність у діяльності редакції низки суттєвих, в т. ч. й фінансових, порушень. Комісія рекомендувала міськраді зняти Халімонекнко з посади, і призначити на її місце ….Суглобову. Депутатська більшість, попри рішучий спротив колишніх «регіоналів» та їхніх прибічників, котрий інколи набував відверто безчинного характеру, змогла прийняти необхідне рішення.

Сам редактор на цей момент була відсутня у сесійній залі, оскільки перебувала на лікарняному. Це, разом з низкою процедурних неузгоджень під час обговорення, стало приводом для депутатської меншості вчинити організований спротив рішенню. По ходу протистояння «колишніх» підтримували і члени воєнізованого, лояльного А. Деркачу формування – т. н. громадянської варти Р-7, яка здійснює охоронну діяльність на дуже сумнівних організаційних засадах (за деякими даними, ніхто з декількох десятків її співробітників офіційно не влаштований на роботу і отримує зарплатню «у конверті»). Місцева поліція під час інциденту лише забезпечувала мінімальний порядок.



Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости