Новость из категории: Статьи

Багатодітні глухівчани отримають додаткові гроші

Кореспондент газети «Кур'єр» на власному досвіді перевірила, як на дії працює нововведення про допомогу багатодітним родинам. Так, з 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1 700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років. Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6 років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 грн.

Це додатково до щомісячних 860 грн допомоги при народженні дитини. Для того щоб оформити допомогу на дитину, мамі або татові слід звернутися у найближче відділення соціального захисту населення і написати заяву на отримання грошей. При собі також потрібно мати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї, без якого оформити допомогу буде неможливо, та свідоцтва про народження дітей. Виплати здійснюватимуться через Укрпошту чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн. Навіть якщо дитині 5 років, допомогу варто оформити – за рік держава фінансово підтримає сім’ю, надавши безповоротно 20 400 гривень на третю і кожну наступну дитину. Керуючись даною інформацією, кореспондент 2 квітня прийшла до управління соцзахисту з метою оформлення даної допомоги. Та інформатор, що сидить у скляному віконці, сказала, що такої Постанови в Глухові ще нема, тож ніхто нічого оформлювати не буде. Автор статті перед цим була в Сумах і особисто спілкувалася зі спеціалістом Сумського обласного Департаменту соціального захисту населення Валентиною Соболєвою, тому точно знала, що їй належить ця допомога і з 1 квітня необхідно здати пакет документів. Валентина Василівна запропонувала оформити все в Сумах, адже місце прописки немає значення для подібних справ. Та все ж таки кореспондент вирішила зробити це в рідному Глухові.
 
І ось – відмова… Довелося дзвонити до Департаменту і консультуватися з Соболєвою. Валентина Василівна запевнила, що Постанова діє, і глухівське управління зобов’язане прийняти документи. Вона вирішила особисто в телефонному режимі провести бесіду зі спеціалістами нашого соцзахисту стосовно їх неправоти, та дівчатка швиденько з усім розібралися і зголосилися оформити допомогу. Тож автор цієї статті є першопрохідницею нової Постанови. Користуючись можливістю, уточнює деякі особливості, з якими зіткнулася сама. В родині авторки – троє дітей, старшій доньці 22 роки, а молодшому – 3. Виплати мають тривати до тих пір, поки повнолітня дитина вчиться на денній формі ВУЗу, але не довше ніж їй виповниться 23 роки. Випадок кореспондента – цікавий: донька є студенткою Сумського медичного інституту, але в травні їй вже стукне 23. Тож коли дівчина отримає диплом про освіту, сім’я вже багатодітною вважатися не буде, і, звісно, виплата допомоги зупиниться. Та, погодьтеся, гроші в сумі 3400 гривень, які родина отримає за ці 2 місяці, - теж приємна турбота та підтримка від держави!
 
Оксана Ковальова


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости