Електрична вудка - заборонене знаряддя лову
Іхтіофауна є важливим компонентом загального біологічного різноманіття, оскільки риби слугують чи не найкращими індикаторами екологічного стану водойм. Рибні багатства мають важливе значення для країни. Проте зараз рибні запаси скорочуються і для їх збереження та збільшення чисельності - були прийняті закони про їх охорону. А також інші законодавчі акти, які обмежують місця і час лову риби, забороняють застосування мереж, хижацьких способів лову, травлення, використання вибухових речовин, електричних пристроїв та інших заборонених знарядь лову. Найбільш небезпечним знаряддям лову, яким порушники проводять вилов водних біоресурсів - є електровудка.Електровудка - це комплект, до складу якого входять рибальська підсака, перетворювач, акумулятор з напругою 12 В, а також ящик з кількома регуляторами.
Відомо, що вплив електричного поля, який генерується електровудкою, здебільшого призводить до смерті від задухи та різного роду травм: внутрішньом'язових і внутрішньочеревних крововиливів, зрушень хребців через сильне і різке скорочення м'язів, розриву статевих проток в період нересту та в преднерестовий період. Ті особини, що вижили, можуть залишитися безплідними.
Є ще один страшний наслідок від попадання риби в сильне електричне поле – це різке скорочення всіх груп м'язів. Блискавична судома – зміщуються хребці, ламається хребет. Навіть якщо риба і виживе (а виживає не більше 5% ураженої риби), то вона залишається скаліченою.
Радіус дії електровудки може коливатися від 2 до 20 метрів, залежно від її потужності. Середній радіус дії становить 3-5 метрів.
Обсяги збитків від такого «лову» важко підрахувати. Зважаючи на те, що лов риби електровудкою проводиться тільки в мілководній частині водойм, що є традиційними нерестовищами риби, збиток, заподіяний її впливом, можна розглядати і з погляду втрати нерестовищ. Електричне поле електровудки згубно впливає і на всі водні живі організми, що завдає шкоди екосистемі в цілому.
Підбиваючи підсумок, можна зазначити, що використання на водних об’єктах будь-яких пристроїв, які генерують електричні (електромагнітні) поля для лову риби та інших водних біоресурсів є безумовним порушенням природоохоронного законодавства України. Це є засобом масового знищення та, в залежності від кількісних показників улову, призводить до спричинення істотної шкоди.
Управління Держрибагентства в Сумській області.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter