Новина з категорії: Інформація

За риболовлю на зимувальних ямах водойм, порушникам загрожує адміністративна чи навіть кримінальна відповідальність

Починаючи з 1 листопада 2017 року до весняно-літньої заборони, на зимувальних ямах у водоймах України забороняється любительське, спортивне та промислове рибальство. Ця заборона необхідна умова для того, щоб риба могла спокійно пережити зиму і розпочати нерест навесні. Для збереження рибних ресурсів згідно із Правилами рибальства у зимовий період, Держрибагентством вводиться заборона на лов риби на зимувальних ямах. Це передбачено пунктом 8.3 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об‘єктах України, пунктом 4.14.3 Правил любительського і спортивного рибальства, за погодженням Інституту рибного господарства НААН України. «В кожній області України період та місця зимувальних ям визначаються індивідуально, залежно від погодних умов. А заборона лову в період з 1 листопада і до кінця зими, необхідна умова для того, щоб риба могла спокійно пережити зиму і розпочати нерест навесні», - коментує Юрій Тутов головний державний інспектор Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області (рибоохоронний патруль).

За порушення правил рибальства на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
 
Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність - штраф 3400 – 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибину, наприклад: судака – 510, сома — 425, форелі — 340, щуки — 340, сазана (коропа) — 306, білого амура — 255, товстолобика — 255, білизни (жереха) — 255, рибця звичайного — 255, ляща — 170, лина — 119, плітки — 85, краснопірки — 68, тощо. Поліція та природоохоронні органи, на які покладено завдання збереження рибних ресурсів України закликають всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватись заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. В разі виявлення порушень особи будуть притягнуті до відповідальності відповідно до норм діючого законодавства.
 
Відділ комунікації поліції Сумської області


Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини