Новость из категории: Статті

Питання щодо грошових внесків до різноманітних батьківських фондів

Багатьох батьків турбує питання грошових внесків до різноманітних батьківських фондів у Глухівських школах та дошкільних закладах. Чи законні ці внески? Чи дійсно школа або садочок використовують отримані від батьків кошти на покращення умов навчання наших дітей? Для деяких батьків ці побори є непосильними. А якщо навчається одразу декілька дітей з одної сім'і?... Та і добровільними їх можна назвати з натяжкою.

Питання щодо грошових внесків до різноманітних батьківських фондів

За роз'ясненнями я звернулася до заступника міського голови Головні Р.Г. На моє депутатське звернення він відповів, що Закон України "Про Освіту" п.1,4 cт.61 передбачає створення таких фондів. Але ж, згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 року №1222 "Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти...", школа зобов'язана такі кошти тримати на реєстраційному рахунку. У такому випадку зменшується ризик неконтрольованого використання батьківських коштів адміністтрацією закладу.

Роман Головня повідомив мене, що до відома керівників учбових закладів міста була доведена згадана постанова Кабміну і у навчальних закладах міста вже відкриті реєстраційні рахунки для надходження благодійних внесків, грантів та дарунків. (Уявіть, для цього знадобилося 16 років!) Ми перевіремо дану інформацію. А на сьогодні, зі слів Р.Головні, відмовитися від батьківських внесків неможливо, бо у бюджеті на утримання шкіл коштів немає.

Сьогодні вже є приклади інших міст, де розпорядженням міських голів категорично заборонено збирати кошти з батьків на потреби учбових закладів.

Тетяна Михайлик

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости

  • #1
  • 20 апреля 2016 14:31
  • Автор: Гость города
Не потрібно відволікатись від важливих справ, шановна пані Тетяна Михайлик, шоб перевірити наявність рахунків для зарахування благодійних внесків.  В усіх бюджетних установах відкриті спеціальні рахунки в держказначействі для зарахування благодійних внесків починаючи з 2004 року, коли  всі бюджетні установи були переведені на обслуговування держказначейством. Так что "ошибочка вышла".
Коштами займаються батьківські комітети - і збирають, і використовують.
Або купують самі необхідні для установи матеріали або передають кошти. Тут все побудовано на взаємній довірі. А звіти є на сайті кожної бюджетної установи.  А відмовитись від батьківських коштів можна у разі, якщо всі підприємці будуть чесно і порядно сплачувати акцизний податок, виплачувати зарплату не в конвертах, офіційно оформляти працівників, бо ж 60 % економіки теньозовано. Тоді і бюджети будуть наповнені і коштів всім вистачить.