Новина з категорії: Статті

Еремуруси – незрівнянні екзотичні суцвіття у квітниках саду

Сьогодні більшість власників земельних ділянок для ефектного оформлення своїх територій намагаються вирощувати найрізноманітніші сорти квітів. Адже розбиваючи квіткові клумби можна не тільки прикрасити зовнішній вигляд ділянки, але й подарувати масу позитивних емоцій усім жителям та гостям заміського будиночка.

Еремуруси – незрівнянні екзотичні суцвіття у квітниках саду

До найбільш незвичайних культур, які останнім часом використовують в оформленні ландшафту на дачних ділянках можна віднести еремуруси – високорослі, аристократичні красені з довгими і пухнастими суцвіттями, схожими на свічки. Ця красива та оригінальна рослина в Яскрава Клумба Кореневища Еремуруси здатна прикрасити будь-яку квіткову клумбу, додати в неї яскраві фарби та розставити розкішні акценти.

Високі та густі суцвіття еремурусу дуже гарно та ефектно виглядають як в групових, так і в одиноких посадках. Ними можна розділити ділянку на зони, прикрасити огорожі й господарські будівлі, а також висадити на задньому плані квітника. Палеві та білосніжні, жовті та рожеві, червоні та яскраво-помаранчеві густі волоті надзвичайно гармонійно вписуються в ландшафтний дизайн.

Еремуруси відмінно виглядають як солітери на альпійських гірках та газонах, в кам'янистих садах та міксбордерах. Вони служать яскравим акцентом квітників та створюють казкову й неповторну атмосферу на усій території саду. У квіткових композиціях найкращими сусідами для еремурусів будуть тюльпани, півонії, іриси, мальви, юки та різноманітні злакові культури.

Еремуруси: характеристика рослини

Еремурус належить до багаторічних трав'янистих рослин роду Ксанторрієві, підродини асфоделових. Ця культура була вперше виведена в 19 столітті та на сьогодні є особливо популярною рослиною на території Західної Європи. Взагалі налічується близько 50 сортів цієї величної квітки, включно з гібридними видами.

У перекладі з грецької мови назва еремурус – означає «хвіст пустелі». Його величезні суцвіття дійсно схожі на пухнасті хвости, що складаються з безлічі дзвоникоподібних квіток різноманітного окрасу.

Рослина має наступні ботанічні характеристики:

- Стебло в еремуруса міцне, пряме та довге. Деякі сорти культури вважаються досить високими (в висоту досягають 140 см). Великі та барвисті стріли суцвіть іноді можуть підніматися до 2,5 м.
- Коренева система потужна і звивиста, представлена ​​основним кореневищем та відгалуженнями від нього, що за своєю формою нагадують «морську зірку». Розміри кореневища складають 10-14 см. Нижня частина кореня щорічно відмирає, утворюючи зверху новий шар.
- Рослина має безліч листочків, які формують прикореневу розетку. Їх розмір і форма варіюється в залежності від сорту еремурусу. Так, листочки можуть мати лінійну, циліндричну, конусоподібну або подовжену форму, вони зустрічаються як вузькі, так і широкі.
- Квітки численні, дрібні та середні, 6-пелюсткові, розташовані по спіралі та зібрані в конусоподібну волоть. Найчастіше мають форму дзвіночка.
- Цвіте культура червоними, рожевими, жовтими або бурими квітками. Забарвлення може змінюватися в залежності від сорту.
- Цвітіння еремурусу нетривале. Середній термін «життя» однієї квітки складає близько 2-х тижнів.
- Після цвітіння рослина утворює плоди-коробочки з насінням, що дозрівають до кінця серпня.

Еремуруси є хорошими медоносами. Якщо погода сприятлива, тепла та сонячна, то культура виділяє пахучий нектар, який збирається бджолами. Мед з еремурусу виходить золотистого кольору і має приємний запах.

Основні правила вирощування та догляду еремурусів

Еремурус не дуже вимоглива рослина, але його посадка та вирощування у відкритому грунті має деякі особливості, які необхідно враховувати:

- місце для посадки эремуруса необхідно вибирати просторе та сонячне, тоді квіти будуть більшими та, безумовно яскравішими, ніж в тіні. Слабкого вітру рослини не бояться, а при сильних поривах їм потрібно зробити дерев'яні підпори. Зазвичай еремуруси садять не на передньому фоні, а всередині квітника, так вони будуть захищеними з усіх боків;
- найчастіше для посадки використовують кореневище еремурусу, тому для нього слід приготувати високі та добре дреновані гряди. Правильніше за все буде насипати в основу гряди гальку або дрібний гравій, як дренаж;
- грунт для рослини повинен бути нейтральним або слаболужним. Ідеально, якщо суміш буде приготовлена ​​самостійно – свіжа дернова земля з додаванням парникової землі з компостом або перегноєм;
- найкращим часом для посадки культури є вересень. Спеціально під кореневище викопують лунку глибиною до 20 см, викладають та акуратно розправляють всі коріння, а потім присипають землею.

В процесі вирощування еремурус не вимагає до себе особливої ​​уваги. Догляд за ним полягає в поливі, підгодівлі комплексними мінеральними добривами та розпушуванні грунту. Полив рослині необхідний з весни до початку цвітіння, але тільки при повній відсутності дощів. Якщо відбувається природний полив дощовою водою хоча б раз на тиждень, вологості еремурусу буде достатньо.


Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини