Новина з категорії: Новини

Як зекономити на енерговитратах

Минулого четверга, 25 лютого, Глухів відвідав консультант проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Олег МАСЛЕННІКОВ. Як відомо, у цьому проекті наше місто задіяне другий рік поспіль. «Енергоефективність у громадах ІІ» фінансується Урядом Німеччини. Програма візиту включала відвідування міської лікарні та тренінг для працівників господарської групи бюджетних установ Глухова. Фахівець з енергоменеджменту також звернув увагу на деякі проблеми енергозбереження у Глухові, підказавши, як їх можна вирішити.

Проводячи ж тренінг, зазначив, що запровадження системи енергомоніторингу в Глухові дозволило відразу виявити несанкціоноване підключення декількох садиб до електромережі бюджетної установи та несправність лічильників у одному з садочків. Перше ніж продовжити, коротко зазначимо важливість енергоефективності. Енергоефективне (розсудливе, доцільне) використання енергетичних запасів – це, насамперед, застосування меншої кількості енергії для підтримання того ж рівня енергетичного забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві. Енергоефективність зосереджується на доцільному (ефективному) витрачання енергії. Для людей — це скорочення комунальних витрат; країни — заощадження ресурсів, підвищення продуктивності промисловості та конкурентоздатності; довкілля — обмеження викиду парникових газів; енергокомпаній — зниження витрат на паливо тощо. Енергоефективні технології застосовуються в освітленні (енергоощадні світлодіодні світильники), опаленні (інфрачервоне, теплові насоси, інферторні кондиціонери, рекуператори тепла).
 
Все це, однак, добре само по собі, потребує попереднього з’ясування скільки енергії ми витрачаємо. Ось для цього вже потрібен енергомоніторинг. Як зазначив модератор: - Чому, скажімо, на кухні великої їдальні з понеділка по середу нормальний рівень споживання енергії, а в четверг – п’ятницю - різко підвищується. Може тому що працювала інша зміна кухарів і вони не вимикали деякий час печі після роботи? Перевіряємо, робимо висновки, скорочуємо енерговитрати. А взагалі, окрім забезпечення енергоефективності, енергоменеджмент дозволяє мобілізувати певні кошти для запровадження новітніх технологій. Зараз в Україні працює багато програм, є зарубіжні інвестори, котрі можуть забезпечити цими коштами, але без ефективного енергоменеджменту вони їх не нададуть. Отже, експерт провів семінар на тему «Енергоменеджмент, основні досягнення, перешкоди, проблеми, додаткове обґрунтування необхідності муніципального енергетичного менеджменту (МЕМ)", і згадуваний тренінг. По завершенню він підбив підсумки: Місто Глухів має добру організаційну базу для розвитку МЕМ. Але без підтримки депутатського корпусу Глухівської міської ради керівництву міста та бюджетних установ практично неможливо отримати максимальний результат з ефективного використання енергетичних ресурсів та реального впровадження проектів з енергоефективності а також залучення інвестицій в Глухів.
 
Вл. інф., фото Оксани ДРУПП


Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини