Новость из категории: Статьи

Чіпляються за надумані проблеми

Незабаром минає місяць, як відбулися вибори до місцевих органів влади. Цього разу глухівчани надали перевагу поміркованим політикам, людям, які зарекомендували себе вправними фахівцями, володіють певним досвідом, знаннями, вміннями. Інших – схильних до політиканських вивертів, як то кажуть, попросили з приміщення.

Серед тих, кому глухівчани відмовили в довірі – партія «Пропозиція», члени організації якої у своїй значній частині донедавна перебували під прапорами іншої сили - УКРОПу. Один з лідерів цього політичного угруповання, за яким тягнеться цілий шлейф всіляких історій з недобрим присмаком – депутат облради - можна сказати що вже колишній - Марія КОНЯЄВА, у співдружності з деякими заангажованими ЗМІ почала «розколихувати» на сторінках , як на нас, надуману проблему зі вбезпеченням від коронавірусу деяких приміщень міського Центру первинної медико-санітарної допомоги. Разом з тим у глухівському інтернетному просторі проглядається спроба дискредитувати й заступника керівника установи – Вікторію СЕРЕДУ. Остання попросила опублікувати на сторінках нашого видання публічну відповідь, що й робимо, з незначними скороченнями.

 

На жаль в Глухові склалась ситуація, коли медичні працівники почали також хворіти на COVID-19. Депутат Сумської обласної ради - Марія Миколаївна Коняєва не втратила нагоди, щоб не вставити своє слово, звинувачуючи керівництво ЦПМСД в злочині. Хочу зауважити, що єдиному кому загрожує суд, так це самій Коняєвій М.М. згідно Статті 173 (1). Поширювання неправдивих чуток , що можуть викликати паніку серед населення.

1. Роз’яснення.

Колективу КНП «ЦПМСД» Глухівської міської ради вже давно відомо про всі особливості виплати працівникам, що захворіли на COVID-19. Тепер публічно розкажу ще Марії Миколаївні, щоб вона не розповсюджувала неправдиві факти.

 

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України (КМУ) від 17 квітня 2019 року № 337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» при виявленні випадків захворювань на COVID-19 в нашому закладі вже в першу добу були відправлені екстрені повідомлення в Управління Держпраці в Сумській області та в Глухівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Сумській області. Далі по кожному випадку створюється комісія, в склад якої, згідно Постанови КМУ № 337, входять:

 

- інженер з охорони праці (голова комісії);

- представник первинної організації профспілки;

- представник Фонду соціального страхування;

- представник управління Держпраці;

- представник Держпродспоживслужби (за потребою).

Оскільки до складу комісії не може входити керівник закладу, тому на її роботу він ніякого впливу мати не може.

Для розслідування також мають бути висновки
- лікаря-інфекціоніста,
- лікаря профпатолога,
- карта епідеміологічного розслідування від лабораторного центру (СЕС).

Після розслідування конкретного випадку заповнюється акт Н-1, який направляється в управління Держпраці в Сумській області (м. Суми). Там і виноситься остаточне рішення.

У випадку якщо підтверджується факт захворювання медпрацівника на роботі, йому виплачується 100 % лікарняного листка. Якщо ні, то оплата лікарняного листка здійснюється згідно чинного законодавства.

Але Марія Миколіївна не розуміє, що вказані ситуації є РІЗНИМИ !!!

2. Щодо виплат зі страхової компанії, медпрацівникам КНП «ЦПМСД» Глухівської міської ради. (Особисто для Коняєвої М.М.).

На початку пандемії була вимога Управління охорони здоров’я (УОЗ), щодо обов’язкового страхування медичних працівників. Головний лікар застрахував медичних працівників закладу. На договір має право подивитись будь-який медичний працівник в будь-який час. Тільки Марія Миколаївна Коняєва звідкись знає, що керівництво ЦПМСД ховає «договір під матрацом»))) До речі, в цьому договорі чітко прописаний випадок, при якому здійснюється виплата у розмірі 5тис.грн.:«у разі надання екстреної медичної допомоги-стаціонарного лікування».

 

І коли ми мали перший випадок захворювання медпрацівника на COVID-19, то одразу звернулись до страхової компанії. Нам відповіли: «Читайте уважно договір».

 

В нашому медичному закладі КНП «ЦПМСД» Глухівської міської ради немає навіть статті витрат «виплати захворівши медпрацівникам». Тому звинувачення, що керівництво щось не виплачує є зовсім безпідставними. Також у нас працює старша медична сестра, яка була кандидатом в депутати від партії «Пропозиція». Марія Миколаївна могла б до неї звернутись за роз’ясненнями, перш ніж розповсюджувати нісенітниці про керівництво ЦПМСД.

 
3.Історія про те, чому Середа не подобається Коняєвій.

Давайте разом з Вами згадаємо 2018 рік, коли у нас майже весь рік не приймався бюджет міста. Через це працівникам лікарні затримувались виплати заробітної плати. Звісно, це було порушення закону по відношенню до нас. Оскільки я на той час обіймала посаду голови профспілкового комітету медичних працівників Глухівського району, то згідно Статуту мала виконати свій обо’язок - ЗАХИЩАТИ ПРАВА МЕДПРАЦІВНИКІВ. На одній із сесій Глухівської міської ради разом з керівником лікарні Горбасьовим мали змогу виступити перед депутатами, які саботували сесії. Потім мною було написано звернення до всіх депутатів Сумської обласної ради з Глухова, в якому я просила посприяти в тому, щоб представники їх політичних партій почали ходити на сесії, дотримувались Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» і знайшли компроміс для вирішення питання прийняття бюджета проблем медпрацівників в питанні отримання наших зарплат.

На той час представники партії «Укроп» ігнорували сесії і взагалі на них не ходили, тому моє звернення до депутата Сумської обласної ради М.М.Коняєвої, їй не сподобалось. Мене привели штабу «Укропу» політичної партії «УКРОП», де більше ніж пів години принижували, розказуючи, що я нічого не розумію, а їх депутати «укропівці» - білі, пухнасті та мають право не відвідувати сесії. На цій зустрічі Марія Миколаївна підсовувала мені свій варіант звернення (!), яке я повинна була їй подати, як до депутата Сумської обласної ради, але я відмовилась, і залишилась при своїй думці.

Тож нині, на майбутнє, хочу побажати Марії Коняєвій підтягнути свої знання в законодавстві України та в орфографії. Наприклад, якщо вона веде мову про вимір часу, треба писати «протягом», бо на протязі – це «на сквозняке». А довго знаходитися на протязі людям похилого віку аж ніяк не на користь.

P.S.

З обранням нового очільника Глухова та депутатського складу громади з`явилася реальна можливість об`єднання всіх конструктивних сил, поза їхніми політичними уподобаннями. Для вирішення реальних міських проблем! Хтось однак, схоже, торує шляхи до нових зіткнень. Це вигідно Глухову? Гадаємо роздмухувачі пустих конфліктів заслуговують на публічне засудження. Глухів вже досхочу «наївся» навколо політичними чварами.Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости