Новина з категорії: Інформація

Центр первинної допомоги

Як відомо, у Глухові планується створення міського Центру первинної медико – санітарної допомоги ( далі ЦПМСД ), з реорганізацією Центральної районної лікарні. Згідно з наказом МОЗ від 4 листопада 2011 р. №755 «Про затвердження положення про центр первинної медичної допомоги та положень про його підрозділи», відповідних доручень та розпоряджень голови Сумської ОДА нині відбувається розмежування первинної та вторинної ланок меддопомоги. Структура Центру складатиметься з амбулаторій, де лікарем загальної практики сімейної медицина та його підлеглими безпосередньо надаватиметься первинна медична допомога. У місті амбулаторія має обслуговувати понад 1500 мешканців всього вікового діапазону. Відповідно, у Глухові працюватимуть 23 такі установи.

До 31 грудня 2019 р. первинну медичну допомогу, крім сімейних лікарів, надаватимуть дільничі терапевти та педіатри. Їхній штат формуватиметься з лікарів Глухівської ЦРЛ. Сам Центр планують створити на базі міської дорослої поліклініки, та чотири амбулаторії - у найбільш людних та віддалених мікрорайонах. Головна мета ЦПМСД - наближення медицини до кожного глухівчанина, персоналізація відповідальності лікаря, забезпечення доступною та якісною первинною медико-санітарною допомогою.

Відповідно, центр опікуватиметься:

- організацією та наданням невідкладної медичної допомоги;
- контролем профілактичних оглядів та диспансеризації;
- наданням паліативної допомоги пацієнтам на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань;
- раннім виявленням та профілактикою неінфекційних і соціально небезпечних захворювань;
- разом із санітарно-епідеміологічною службою - заходами профілактики інфекцій;
- відбором хворих для санаторно-курортного лікування. Роботу вузьких спеціалістів та діагностику візьме на себе консультативно – діагностичне відділення. Його планується розташувати на базі дитячої поліклініки. Жіночі консультації та стоматологія прийматимуть за направленням від сімейного лікаря.

За матеріалами Глухівської ЦРЛ

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини