Поліція попереджає: оголошення в Інтернеті про працевлаштування за кордоном може бути шахрайською пасткою
Намагаючись знайти роботу у Німеччині, житель Шостки звернувся за допомогою до агента з працевлаштування, оголошення якого знайшов у Інтернеті. За його послуги сплатив понад 24 000 гривень передоплати, а в результаті залишився без потрібної роботи та своїх грошей.
Із заявою про шахрайство в поліцію Шостки звернувся 31-річний місцевий житель. Чоловік розповів, що знайшов на відомому Інтернет-ресурсі оголошення про працевлаштування за кордоном. За допомогою месенджера зв’язався з автором об’яви та домовився з ним про співпрацю.
Правоохоронці закликають громадян перевіряти інформацію щодо агентів та фірм – посередників, які обіцяють працевлаштування за кордоном:
- фірма має бути зареєстрована та мати офіс і сайт, де міститься інформація про неї;
- фірма повинна мати ліцензію Мінсоцполітики України (перевірити її можна на сайті Мінсоцполітики) – ліцензія надається на працевлаштування ВИКЛЮЧНО в одній країні;
- між фірмою та клієнтом має обов’язково бути укладений договір про надання послуг та сплата за послуги через банк/чек/квитанцію/рахунок.
- трудовий договір має бути укладений зрозумілою для вас мовою (українською або російською);
- фірма повинна мати вичерпну інформацію про роботодавця (зателефонувати та дізнатися, чи дійсно є необхідні вакансії);
- фірма повинна надавати Консульству/Посольству тільки правдиву інформацію про роботу та заробітну плату, на яку погоджувалися клієнти.
Відділ комунікації поліції Сумської області
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter