Новость из категории: Спорт

А інтрига була…

7 березня 2021 року у приміщенні читальної зали Глухівської бібліотеки пройшов чемпіонат міста з шахів серед ветеранів. З кожним роком кількість рицарів стародавньої гри зменшується на жаль. І цього разу на престижні змагання вийшло 10 сивочолих «гладіаторів». Якщо раніше, при більшій кількості учасників розигриш проводився у 2-х вікових групах, то на цей раз тільки в одній.

Змагання проводились з регламентом 10 хвилин(швидкі шахи) по коловій системі. З різних причин відсутні були одні з фаворитів-Вадим Шелудько, Володимир Кузнєцов, Юрій Шемшученко. Тож боротьба у турнірі в основному звелась між КМСом Михайлом Сегаловим та першорозрядниками Олександром Саволайненом та Віктором Бірюковим. Зразу, з першого туру розгорнулась вперта боротьба на шахівниці. Так у першому турі в парі Сегалов – Саволайнен перевага часом схилялась то в один бік, то в інший. Суперники долали неприступні цитаделі, демонструючи комбінаційну захоплюючу гру. Велика концентрація енергії і натхненність –надавало партії специфічну окрасу для глядачів.

Коли «дим розвіявся», виявилось-на шахівниці стоїть нічия. Так двоє фаворитів загубили по півочка. Декілька партій другий фаворит Віктор Бірюков провів без поразок, тобто зберігав потенційне лідерство. І ось зустріч між Саволайненом та Бірюковим мала б щось прояснити. Гра проходила напружено із закрученим ендшпілем; сивочолі мужі демонстрували високу техніку гри у цейтноті. Та більшу волю до перемоги виявив молодший по віку Олександр Саволайнен, який святкував перемогу. Боротьба за перше місце перейшла у фазу інтриги, коли Бірюков у тяжкій боротьбі переміг Сегалова. Дещо втративший свої спортивні навики Олексій Ковальов неочікувано переміг Саволайнена. Чемпіонське звання вирішувалось в останньому турі, де все залежало від результату партії Ковальов –Бірюков. Олексій Ковальов зразу створив шалені загрози, граючи білими і довів партію до виграшу. Інтрига закінчилась перемогою Михайла Сегалова, який виборов 7,5 очок із 9 можливих і уже вкотре завоював звання чемпіона Глухова (2021) серед ветеранів. Друге і третє місце місця розділили Олександр Саволайнен і Віктор Бірюков.
 
У них по 6,5очок. Але оскільки особисту зустріч виграв Саволайнен, то він виборов срібну медаль. Третє місце у Бірюкова. Треба належне віддати самовіддачі Бориса Бражника та Григорія Гамалія, які зайняли відповідно 3-е і 4-е місця.Чемпіон і призери нагороджені медалями, грамотами міськвиконкому та призами. Гравці цього видовищного змагання висловлюють щиру вдячність зав. бібліотеки Приваловій Т. М. та завідуючій читальним залом Шубніковій Н.В. за надання приємної можливості людського спілкування-проведенню шахового чемпіонату серед ветеранів, людям, які завжди випромінюють тепло і максимальну доброзичливість.
 
Стегно А.А.-суддя змагання


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости