До відома глухівчан: що потрібно знати при працевлаштуванні за кордоном, щоб не потрапити у шахрайську пастку
Майже місяць вводив у оману зловмисник жительку Шостки, «витягуючи» з неї гроші на оформлення відповідних документів для працевлаштування в Голландії. Коли ж дівчина остаточно втратила з «агентом» зв'язок, так і не отримавши бажаної роботи, звернулася за допомогою до поліції.
Правоохоронцям 24-річна жителька Шостки розповіла, що оголошення з пропозицією працевлаштування в Голландії знайшла в Інтернеті. Вона зв’язалася за вказаним контактним номером телефону і домовилась з «агентом» про співпрацю. За словами телефонного співрозмовника, йому від неї потрібні гроші на оформлення відповідних документів, на що дівчина погодилася.
Останнього разу, коли «агент» виходив на зв'язок з заявницею, він завірив її, що летить за кордон влаштовувати її на роботу. В обумовлений строк чоловік на зв'язок не вийшов, а перевіривши інформацію, громадянка зрозуміла, що стала жертвою шахрая.
За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюється особа зловмисника.
Правоохоронці закликають громадян перевіряти інформацію щодо агентів та фірм – посередників, які обіцяють працевлаштування за кордоном:
- Фірма має бути зареєстрована та мати офіс і сайт, де міститься інформація про неї.
- Фірма повинна мати ліцензію Мінсоцполітики України (перевірити її можна на сайті Мінсоцполітики) – ліцензія надається на працевлаштування ВИКЛЮЧНО в одній країні.
- Між фірмою та клієнтом має обов'язково бути укладений договір про надання послуг та сплата за послуги через банк/чек/квитанція/рахунок.
- Трудовий договір має бути укладений зрозумілою для вас мовою (українською або російською).
- Фірма повинна мати вичерпну інформацію про роботодавця (зателефонувати та дізнатися, чи дійсно є необхідні вакансії).
- Фірма повинна надавати Консульству/Посольству тільки правдиву інформацію про роботу та заробітну плату, на яку погоджувалися клієнти.