Громади Сумщини отримали нові шкільні автобуси
11 шкіл Сумщини отримали нові шкільні автобуси. У тому числі один, обладнаний місцями для дітей з особливими освітніми потребами. Новий шкільний автобус поїхав сьогодні на Глухів прямо із площі перед Сумською облдержадміністрацією, - про це повідомляє Глухівська міська рада.Секретар міської ради Людмила ВАСЯНОВИЧ і начальник відділу освіти Оксана ЮДІНА взяли участь в урочистій церемонії. Вони підкреслюють, що цей автобус дуже важливий для розвитку освіти у громаді, адже потреба у підвозі школярів залишається актуальною.
Із міського бюджету на придбання автобусу за формулою «50 на 50» було виділено 950 тис.грн, решту додала держава.
Нагадаємо, у громаді це буде восьмий шкільний автобус. Транспорт призначено для ЗОШ №6 ( це опорна школа), зокрема, планується, підвозити учнів від 5 класу і старших, які раніше навчались у Будівельнівському НВК.
У 2021 році для закладів загальної середньої освіти області було заплановано придбати 14 шкільних автобусів. Три вже куплені за залишок коштів освітньої субвенції (6,4 млн гривень) для Буринської міської, Великописарівської селищної територіальних громад та КЗ СОР «Шосткинський ліцей-інтернат спортивного профілю». На закупівлю ще одинадцяти витратили 20,8 млн грн (12,2 млн грн – кошти державної субвенції, 8,6 млн гривень – кошти місцевих бюджетів).
Кожен автобус розрахований на 30 місць.
Оснащені вони пасками безпеки, аптечками та вогнегасниками. Перевозитимуть шкільні автобуси учнів та вчителів, які проживають далі, ніж за два кілометри від свого навчального закладу.
Автобуси їздитимуть у Есманьській селищній, Дубов’язівській селищній, Глухівській міській, Путивльській міській, Верхньосироватській, Ворожбянській міській, Краснопільській селищній, Миколаївській селищній, Зноб-Новгородській селищній, Свеській селищній та Ямпільській міській територіальних громадах.
У Сумській області за межею пішохідної доступності проживає 10 971 учнів закладів загальної середньої освіти. До місця навчання та у зворотному напрямку шкільними автобусами підвозяться 8 887 учнів, що становить 81%, найманим (орендованим) автотранспортом – 278 (2,5%), рейсовими автобусами – 1 325 (12,1%), власним транспортом батьків – 481 (4,4%). У підвезенні задіяно 271 шкільний автобус.
Загалом для стовідсоткового забезпечення підвезенням шкільними автобусами дітей, які проживають за межею пішохідної доступності, та оновлення парку шкільних автобусів необхідно придбати 24 транспортних одиниць.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter