Новина з категорії: Новини

Поліцейські встановлюють шахраїв, які за добу ошукали жителів Сумщини

За минулу добу зловмисники ввели в оману вісім жителів області, а саме з Сумського, Шосткинського, Конотопського та Роменського районів. Невідомі шахрайським способом заволоділи їхніми грошовими коштами на загальну суму 63 тисячі гривень.

Вчора до поліції за допомогою звернувся 48- річний сумчанин. Заявник розповів, що побачив на одному із відомих сайтів оголошення щодо продажу меблів. Потерпілого зацікавила дана інформація, тому він вирішив їх придбати. Нічого не підозрюючи, чоловік перерахував передоплату за товар у сумі 2800 гривень на банківський рахунок псевдо-продавця.Через деякий час він зрозумів, що його ошукали, адже товар він так і не отримав, а оголошення було видаленим. В аналогічну пастку шахраїв потрапила 26-річна дівчина. Заявниця хотіла придбати дитячий візочок в мережі Інтернет та перерахувала 1500 гривень передоплати невідомому, але товар так і не отримала. У Шостці до поліції звернулась 40- річна жінка, яка повідомила про скоєння відносно неї шахрайських дій. Заявниця розповіла, що хотіла придбати ліки через відомий Інтернет сайт. Продавець попросив перерахувати передоплату в сумі 500 гривень, які довірлива жінка відправила йому на вказаний рахунок. Через деякий час псевдо-продавець перестав відповідати на дзвінки та видалив оголошення про продаж. Четвертою жертвою зловмисників став 67-річний мешканець Шостки. Пенсіонер розповів поліцейським, що йому на мобільний телефон зателефонував невідомий, який представився працівником банку. Зловмисник повідомив потерпілому, що зараз проходить перевірка клієнтської бази банку, тому необхідно назвати деяку персональну інформацію. Довірливий чоловік надав шахраю всі свої конфіденційні дані, а згодом виявив відсутність на картці 34 тисяч гривень.
 
До Конотопського районного відділу поліції за допомогою звернувся 45-річний місцевий житель. Він розповів, що в мережі Інтернет у одній із соціальних мереж йому надійшло повідомлення від нібито його знайомої, яка просила грошову допомогу. Не вагаючись, довірливий чоловік перерахував 2000 гривень на вказану картку. Через деякий час зателефонувавши до своєї знайомої він встановив, що ніякі гроші вона в нього не просила, а її сторінка в соціальній мережі не дійсна. Аналогічний випадок трапився з мешканкою Конотопу. Потерпіла перерахувала 10 тисяч гривень, які нібито просив в борг її знайомий. На передодні їй надійшло повідомлення з його сторінки в соціальній мережі про прохання допомогти. Коли заявниця зателефонувала до свого знайомого, то виявилось, що ніяку допомогу в Інтернет мережі він не просив.
 
А от 41-річний конотопчанин хотів отримати додатковий дохід, а потрапив на гачок до шахраїв. Заявник розповів правоохоронцям, що в соціальній мережі знайшов оголошення про заробіток. Зацікавившись, потерпілий перейшов за посиланням на невідомий сайт та ввів свої реквізити та секретні паролі картки. Як наслідок чоловік втратив 4 тисячі гривень. У Ромнах до поліції звернулась 38-річна жінка. Потерпіла розповіла, що до неї на мобільний телефон надійшов дзвінок від невідомого, який представився працівником поліції. Зловмисник повідомив, що її донька пошкодила чиїсь мобільний телефон і під приводом не відкриття відносно неї кримінального провадження потрібно відшкодувати вартість пошкодженого майна. Заявниця вислухавши невідомих, нічого не підозрюючи, перевела зі своєї картки 5 тисяч гривень на банківський рахунок, який назвав шахрай. За даними фактами у поліції відкрили кримінальні провадження за ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та встановлюють осіб, які причетні до злочину.
 
Відділ комунікації поліції Сумської області


Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини