Новость из категории: Культура

Вшанували пам’ять великого гетьмана

Сьомого жовтня в Національному заповіднику «Гетьманська столиця», дві гетьманські столиці України - Батурин та Глухів, об’єднались в благородній справі. Очільник громади містечка над Сеймом Леонід ДУША та його глухівський колега Мішель ТЕРЕЩЕНКО разом вшанували пам'ять великого гетьмана України Івана Мазепи. Батурин зустрів глухівського гостя запашним короваєм, прикрашеним гербом Івана Мазепи зі словами Гетьмана "Нехай вічна буде слава!"

Після урочистої зустрічі нашої делегації та покладання квітів до пам'ятника «Гетьмани. Молитва за Україну» на Цитаделі була проведена літія. Спільна молитва мала велике значення, бо саме з прокляття в Глухові Мазепи вороги нашої держави почали нищити пам'ять про її видатних синів.

Навіть погода сприяла цьому дійству. З першим окликом :"Господи помилуй!" припинився дощ і присутніх осяяло сонечко. Далі Мішелю було надано почесне право започаткувати алею Гетьманів. Разом з мером Батурина вони висадили саджанець червоного дуба. Далі урочистості перемістилися до палацу К ирила Розумовського. Там виступив народний камерний хор духовної музики під керівництвом Катерини КОБЗАР. Концерту передувало вступне слово кандидата філософських наук, викладача ГНПУ ім. О.Довженка Любові КОЛЕСНИКОВОЇ. Хор виконав твори Дмитра Бортнянського та Максима Березовського. Публіка зустрічала кожен номер на біс. На завершення генеральний директор «Гетьманської столиці», пані Наталя РЕБРОВА провела для глухівчан змістовну екскурсію по замку. В музичному салоні у виконанні викладача глухівської школи мистецтв Анни МИРОНЕНКО прозвучала соната Дмитра Бортнянського. Ми дуже вдячні за допомогу в організації заходу колективу НЗ «Гетьманська столиця» .

Ірина Юсупова – Кобзар

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости