Новость из категории: Новости

Меморіальна дошка на Ціолковського

Наш земляк, капітан міліції Олександр ТКАЧЕНКО, ніс службу в складі зведеного загону обласного УМВС у Донецькій області. На його рахунку – десятки знешкоджених вибухових пристроїв та сотні врятованих людських життів. Саме зусиллями О. Ткаченка в підвалі БК села Миколаївка вдалося врятувати близько 150 заручників з числа місцевих мешканців, яких російські терористи збиралися використати в якості живого щита. Він загинув 14 липня 2014р. в Сіверську, підірвавшись на протитанковому фугасі.

Втім, навіть така трагічна розв’язка дозволила врятувати життя як мінімум тридцятьом бойовим побратимам. За свої військовий хист та звитягу Олександр посмертно вшанований орденом «За мужність» І ступеня, спеціальним званням майора міліції, званням Почесного громадянина Сум, й увічненням образу на Алеї Героїв у обласному центрі. А минулої неділі, 6 листопада, на його день народження, відкрито меморіальну табличку у Глухові, на п`ятиповерхівці по Ціолковського, 7, де Олександр виріс, і звідкіля пішов у самостійне життя. Напередодні тут зібралося декілька десятків людей: учасники АТО, представники органів внутрішніх справ, громадськості, і, звісно, рідні, товариші, прості глухівчани. Кошти на матеріал для меморіального знаку зібрали мешканці будинку.

Один з них – майстер Геннадій МАТЮХІН й виготовив табличку – на благодійній основі. Відкриттю передувала низка промов. Першою отримала слово заступник глухівського міського голови Маріана ВАСИЛЬЄВА. Вона підкреслила важливість події, зазначивши, що ми завдячуємо Олександру й тисячам таких, як він, нашим мирним життям. Один з головних ініціаторів встановлення таблички – депутат міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка Валерій МАНДРИКА – розповів, якою позитивною людиною був герой-земляк. І повідомив також, що питання про його вшанування в Глухові порушував ще 2014року. Тодішнє міське керівництво в цьому відмовило, мотивуючи тим, що Ткаченко давно виїхав із нашого міста.

Валерій вважає: ім’я О. Ткаченка повинно знайти належне відображення в історії ЗОШ № 3, яку він свого часу закінчив, а висвітлення його героїчного вчинку має стати одним із головних моментів патріотично-виховної роботи серед молоді нашого міста. Щиро, від усього серця, подякував глухівчанам за те, що не забувають його батька, син загиблого – Дмитро. А брат Олександра Ткаченка – Геннадій повідомив, що встановити пам’ятний знак спромоглися вже й у Сіверську. Пам`ять героя вшанували хвилиною мовчання й покладанням квітів.

Андрій Коваленко

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter
загрузка...

Похожие новости