Новина з категорії: Культура

Глухів: місто древньої краси та багатої історії

Глухів-моя доля,
Древності перлина,
Вічні твої дзвони,
Предків голоси.
Ти-моя столиця,
Ти-моє єдине
Місто заповідне
Отчої краси. (М. Єроха)

Глухів: місто древньої краси та багатої історії

"Місто древньої краси"- під такою назвою в Глухівській публічній бібліотеці постійно діє книжкова виставка, на якій представлена література, що висвітлює багатовікову історію Глухова - одного з найдавніших міст України, та найголовніші процеси відродження його як адміністративного, наукового та культурного центру регіону на межі тисячоліть.
Почесне місце виставки займають фотоальбоми архітектурних пам'яток Глухова, які збереглися і до наших днів; книги "Глухів - столиця Гетьманської України.(Від перших поселень до сучасності) - автор Бєлашов В.І.: "Глухів на зламі тисячоліть" - історико-краєзнавчий нарис під авторством: Бєлашова В., Жукової С., Коваленка Ю., Москаленка Ю., Панасюка В. Ці книги для всіх, хто цікавиться історією міст України, минулим і сьогоденням.
Значне місце нашої експозиції займає період династій: Терещенків, Неплюєвих, Уманців:
"Україна: хронологія розвитку. Імперська доба", автор Донік О. М.; "Сумщина в іменах".
Важливе місце займає період Другої світової війни:
"Глухів. Випробування війною", під авторством Бєлашова В. ,Зайцевої Н., Онопрієнко О., Федіна О.; "Війна очима дітей", автор Шемчушенко Ю.
З давніх давен Глухів славився своїми талантами. Професійність і майстерність глухівчан має глибоке коріння, яке веде в ті часи, коли в нашому місті відливали гармати, створювали духовну музику. Стародавня історія нашого міста перетинає кордони давнини. Вона яскраво поєднує минуле з сьогоденням, залишаючи вагому спадщину нашим нащадкам на багато років уперед.
На виставці широко представлені збірки поетичних, прозових та музичних творів талановитих глухівчан.
Запрошуємо всіх небайдужих глухівчан та гостей міста відвідати краєзнавчий куточок "Місто древньої краси” та поринути у край первозданний і правічний, де з глибини віків дихає жива історія пам’яті, яка не дає права зневіритися людям, зміліти духом.
 
Тамара Привалова


Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини