Що потрібно знати перед встановленням вінірів?
Посмішка прикрашає людей, додає позитивних емоцій. Через дефекти фронтальних зубів багато хто соромиться посміхатися. Мікро протезування вінірами – сучасна методика корекції естетичних дефектів.
Що таке вініри?
Вінір – найтонша керамічна (порцелянова або композитна) накладка на зуби. За допомогою вінірів можна не тільки досягти рівних і білих зубів, але й візуально вирівняти прикус і замаскувати сколи та тріщини, тому послуга виниры Киев стає дедалі популярнішою.
Встановленням конструкцій займається стоматолог-ортопед. До його компетенції також входить постановка діагнозу, вибір найкращої методики протезування, підготовка порожнини рота до лікування, встановлення протезів.
Показання до встановлення вінірів
Накладки на зуби ставлять усім охочим, які досягли 18-річного віку. Максимальної вікової планки немає. Перед встановленням вінірів важливо врахувати, чи вони відповідають вашим потребам. Показаннями є:
- втрата колірності;
- надто маленькі зуби;
- нестандартна форма одиниць;
- сколи, проміжки, тріщини;
- сильно стерта емаль;
- діастеми та треми;
- руйнування шийки зуба;
- флюороз.
Після встановлення вінірів від них вже не можна буде відмовитись. Щоб встановити пластини, необхідно звільнити для них місце, обточивши зуб. Такий зуб вже не можна використовувати без накладки, він буде малофункціональним, дуже чутливим і матиме неестетичний вигляд.
Варто враховувати, що вініри встановлюються не назавжди, приблизно раз на десять років їх потрібно міняти. Тому перед встановленням необхідно ретельно обговорити доцільність цього рішення із вашим стоматологом.
Як ставляться вініри?
Перед процедурою порожнина рота має бути повністю санована. На рентгені лікар перевірить, чи немає каріозних поразок, хронічних запалень. Якщо проблеми є, необхідно усунути їх, оскільки пластини фіксуються лише на здоровій тканині.
Процес встановлення конструкцій зазвичай включає:
- консультацію, на якій відбувається обговорення очікувань та вибір відтінку;
- загальна підготовка ротової порожнини;
- точкова підготовка зубів. Перед встановленням лікарю необхідно підготувати поверхню зуба – трохи підточити природну емаль. Ступінь обточування залежить від індивідуальних особливостей;
- зняття зліпків;
- попередня примірка;
- встановлення та фіксація конструкцій.
Якщо все зроблено правильно, зуби виглядатимуть максимально природно. Гранично важливі пункти - суперточне прилягання і відсутність країв, що нависають.
Коли встановлення вінірів не допускається?
Установка вініру протипоказана, якщо в наявности:
- ослаблена емаль, є дефіцитна кількість емалі;
- при патологічній стираності зубів, а також за відсутності жувальних зубів. У цьому випадку на вінір припадатиме значне навантаження;
- бруксизм;
- непроліковані хвороби ясен та зубів.
У деяких випадках установка мікропротезів протипоказана, якщо на зубах є великі пломби.
Догляд за вінірами
Після встановлення вінірів важливо регулярно відвідувати стоматолога: для перевірки стану та чистки. Рекомендовано уникання деяких продуктів, обмеження кави, чаю та паління.
Ставлячи вініри, ви вкладаєте не лише у свою усмішку, але й у загальну стоматологічну гігієну. Ретельне планування та дотримання рекомендацій лікаря дозволять насолоджуватися бездоганною усмішкою протягом тривалого часу.