Новость из категории: Информация

Підвищення пенсій з 1 грудня 2016 року

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» Глухівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 року, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1247,00 грн. шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень, та визначення права на щомісячну державну адресну допомогу з урахуванням індексації. Cтаном на 01.12.2016 на обліку в управління перебуває 15,6 тис. пенсіонерів. Проведено перерахунок пенсій 13,9 тис. пенсіонерам, в результаті якого у 12,1 тис. пенсіонерів збільшився розмір пенсії.

Середній розмір збільшення пенсії склав 113,98 грн. Непрацюючим пенсіонерам перераховані: 1) мінімальний розмір пенсій за віком (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій призначених до 01.10.2011 та 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011); 2) підвищення до пенсії за понаднормовий стаж; 3) мінімальний розмір пенсії шахтарям. Незалежно від факту роботи пенсіонера збільшенню підлягали: мінімальні пенсійні виплати для пенсіонерів, які визнані інвалідами, а також одержувачів пенсії у зв'язку з втратою годувальника; 5) мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни, учасникам бойових дій та учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою; 6) державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, підвищення інвалідам війни, учасникам бойових дій та учасникам війни, жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною, мінімальні розміри пенсій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, військовослужбовцям та членам їх сімей, тобто всі види пенсій, які залежать від розміру прожиткового мінімуму.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, не проводився перерахунок: - працюючим пенсіонерам у частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормативний стаж; - підвищення особам, які мають статус "дитина війни”, відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни”; - додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Крім того, не переглядався розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”, якщо одержувачі пенсій не є інвалідами, дітьми-інвалідами та не отримують пенсію у разі втрати годувальника. Виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 – 1870,50 грн. (1247*150%). Проведені перерахунки не потребували звернень громадян до установ Пенсійного фонду. Виплата підвищених пенсій здійснюватиметься у звичну для пенсіонера дату грудня, впродовж виплатного періоду.

Світлана Ткаченко, в. о. начальника управління

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости

  • #1
  • 6 декабря 2016 07:14
  • Автор: Sergei

Счастливые украинские пенсионеры!