Новость из категории: Информация

Зміни щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії

З 15 квітня 2016 року набув чинності Закон «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі – Закон) щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії, який повертає право громадян, які виходять на пенсію подавати для призначення, перерахунку пенсії довідки про доходи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Зміни щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії

Таке право українці мали до 2016 року, а з 1 січня для обчислення пенсії використовувалися дані про заробітну тільки з 1 липня 2000 року за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (крім випадків, коли страховий стаж з 01.07.2000 року становив менше 60 місяців). Це призводило до того, що пенсіонери, яким призначалися (перераховувалися) пенсії до 31.12.2015 р. і ті, яким призначалися (перераховувалися) пенсії з 01.01.2016 р. могли отримати при інших рівних умовах різні пенсії. Також можлива була ситуація коли людина, яка працювала після 2000 року без сплати податків, при виході на пенсію отримувала розмір пенсії, розрахований на основі заробітної плати до 1 липня 2000 року, а людина з аналогічними доходами до 1 липня 2000 року продовжувала працювати після 2000 року зі сплатою податків могла отримати меншу пенсію, якщо його заробітна платна після липня 2000 року стала нижча. При цьому така людина сплачувала до бюджету Пенсійного фонду страхових внесків більшу суму ніж перший.

Так, за даними Пенсійного фонду України, лише 2015 року 50 відсотків пенсіонерів вийшли на пенсію з урахуванням заробітної плати за 60 місяців до 1 липня 2000 року.

Верховна рада вдосконалила порядок нарахування пенсій та постановила:
Абзац перший частини першої статті 40 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" викласти в такій редакції:
"1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв".

Положення цього Закону поширюються і на осіб, яким пенсії призначені та перераховані в період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим Законом.

Ніна Привалова, заступник начальника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости