Новина з категорії: Інформація

Перераховуємо наукову пенсію

Пенсіонери, які після призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» відпрацювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників і набули не менш як 24 місяці страхового стажу, мають право на проведення перерахунку пенсії з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії.

Перераховуємо наукову пенсію

Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати наукового (науково-педагогічного працівника за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 р.

Тобто під час проведення перерахунку пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 р. з урахуванням сум заробітку за сумісництвом

При цьому заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 р., яка була врахована під час призначення  наукової пенсії, не враховується.

Заробіток за роботу за сумісництвом враховується виключно за роботу на наукових (науково-педагогічних) посадах. Тобто, для врахування заробітку за роботу за сумісництвом особа має документально підтвердити, що обіймана нею посада (посади) належать до наукових (науково-педагогічних). Підтвердженням цього факту є відповідна довідка.

Крім того, заробіток, з якого обчислюється розмір пенсії, визначається на підставі довідок про заробітну плату. Якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 р., становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також ураховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника поспіль до 1 липня 2000 р. незалежно від перерв, яка підтверджується довідкою.

Тобто, якщо особа після 1 липня 2000 р. не відпрацювала на наукових (науково-педагогічних) посадах 60 місяців, обов'язково враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців роботи на наукових (науково-педагогічних) посадах, але лише за основним місцем роботи, тобто без урахування заробітку за сумісництвом.

При цьому з періоду, за який ураховується заробітна плата для обчислення пенсії, за вибором особи, яка звернулася за перерахунком пенсії, вилучається період до 60 календарних місяців поспіль за умови, що такий період становить не більш як 10% тривалості наукового стажу.

У будь-якому разі період, за який ураховується заробітна плата, з урахуванням вилучення, передбаченого цим Законом, не може бути меншим за 60 календарних місяців.

Під час проведення перерахунку пенсії застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який ураховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Перерахунок пенсій проводиться з урахуванням норм законодавства, які були чинними на час його і проведення: пенсія визначається в розмірі 60% заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника.

Отже, особа за бажанням має подати до управління Пенсійного Фонду України за місцем проживання довідки, які підтверджують, що обійманні ним посади як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, належать до наукових (науково-педагогічних), а також довідки про заробітну плату за роботу на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників.

Галина, Колесник, заступник начальника Глухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини