Новость из категории: Статьи

Тарифи на тепло: що і як

Тема зміни теплових тарифів наприкінці нинішнього опалювального сезону, безумовно, має стати найбільш актуальною і обговорюваною.

Щоб з`ясувати нюанси перерахунку виплат за спожите тепло, ми поспілкувалися з керівником тепло району Миколою Колошею

 

- Поясніть, будь ласка, загальну ситуацію стосовно перерахунку .

- Всі зміни в перерахунку пов’язані з набуттям чинності урядової постанови за №1037 від 30. 10. 2015р., яка визначає порядок надання послуг централізованого опалення та укладання відповідних угод між надавачем і споживачем цих послуг. Там зазначено, зокрема, що розмір місячної оплати відповідних послуг (у разі відсутності засобів обліку теплової енергії визначається з розрахунку на квадратний метр опалюваної площі) обраховується згідно з нормами споживання теплової енергії та тим, яка реально була температура надворі та скільки діб у місяці, за який здійснюється розрахунок, житло, дійсно, опалювалося. Іншими словами, вартість послуг з теплозабезпечення залежить не від формального визначення, а реальної тривалості опалювального періоду та норм споживання теплоенергії, затверджених на державному рівні.

- Звідколи ця постанова набуває чинності, і що конкретно ви вже зробили для її втілення?

- Спочатку нагадаю, що вартість теплозабезпечення у Глухові складає 18 грн. 72 коп. за кв. м. Вона розрахована та затверджена НКРЄкп з мінімальною – 1,2% (!) – рентабельністю, яка відповідає реальним витратам.

Що стосується, власне, перерахунку вартості опалення за нинішні грудень, січень та лютий, зазначаю наступне:

Постанова набула чинності у грудні. Цього місяця середня температура назовні складала + 0,6 градусів за Цельсієм, а не -1,4ºС, як передбачалося державними постановами. Після перерахунку вартість опалення, відповідно, було знижено на 1 грн. 93 коп. на кв. м. Січень видався більш морозним: - 8, 8 градусів (а передбачалося всі ті-ж - 1,4 градуси). Тому, відповідно, послуга зросла в ціні на цілих 7, 14 грн. на квадратний метр. Лютий був набагато теплішим + 0,3ºС , і, відповідно від 18, 72 грн. відняли 1 грн. 3 коп. Отже, маємо таку картину вартості 1 кв. м. опалюваної площі:

грудень – 16 грн. 79 коп.

січень – 25 грн. 86 коп.

лютий – 17 грн. 69 коп.

Запрацюй зазначена постанова за № 1037 від 30.10 15р. не з початку грудня а раніше – перерахунок би здійснювався від початку опалювального сезону.

За цієї ситуації глухівські тепловики – чи не єдині в області - пішли назустріч споживачам, дозволивши тим, хто виявився неспроможним розрахуватися за січневим тарифом, сплатити, як у грудні, а недоїмку покрити протягом наступних – тепліших – місяців. Це – єдиний спосіб допомогти нашим людям, який не суперечить діючому законодавству.

Розуміючи, що у глухівчан далеко не найвищі зарплати та пенсії, ми намагаємось максимально їм допомогти. З іншого боку – є вимоги уставних документів, контролюючих державних органів, яки ми зобов’язані виконувати. Тому вкотре звертаюся до наших споживачів:

Заспокойтесь, не йдіть на поводу окремих депутатів, які займаються політиканством та створенням соціальної напруги!

Детальніше – на шпальтах наступного номеру «Кур'єр + ТРК-Глухів»Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости