Новость из категории: Культура

«Абетка» - перший крок на шляху до знань.

У Глухові багато є талантів, Що всіх вражають, ніби діаманти, І серед них є пан Петро Товстуха, Він прославляє край наш, рідний Глухів. «Абетку» видав нині для малечі, Це сьома книга, вам скажу до речі. Вона в нагоді стане, без питань, Це перший крок до найцінніших знань. Сіверщина – історична й щедра на таланти земля. Літератори нашого краю плідно й віддано працюють на творчій ниві. Серед них – член Національної спілки письменників України Петро Володимирович Товстуха, який 27 листопада 2016 року презентував у бібліотеці Глухівського агротехнічного інституту ім.С.А.Ковпака СНАУ нову яскраву книгу, що стане в нагоді не лише дітям, їхнім батькам, а й учителям та логопедам. Ця книга називається «АБЕТКА». Першу спробу створення української абетки зробив сто років тому уродженець Глухівщини – академік, художник Георгій Іванович Нарбут. На жаль, завершити цю справу він не зміг.

За ці сто років в Україні було створено декілька абеток із простенькими віршиками-чистомовками та скоромовками, завдяки яким дітки із задоволенням швидко вивчали всі літери української мови.

І ось через сто років наш земляк Петро Товстуха взявся за створення української абетки й довів справу до кінця. Особливістю «глухівської абетки», на думку голови відділу сатири та гумору Спілки письменників України Гриця Гайового, є те, що кожне повнозначне слово починається з літери, яка вивчається. Зі сторінок «Абетки» автор постає як добрий чарівник – татусь, який роздає своїм читачам неоціненні скарби рідної української мови. Із виходом книги автора привітали численні шанувальники його творчості, серед яких учителі та учні міських шкіл, спонсори, представники міської влади, викладачі та студенти агротехнічного інституту та педагогічного університету, місцеві поети. Побажаємо Петру Володимировичу Товстусі, щирій, добрій, оптимістичній, талановитій і надзвичайно працездатній людині, нових творчих звершень, невпинного натхнення й божого благословення.

Автор щиро дякує Віктору Борисовичу Ладусі , Віктору Івановичу Лисенку за надання матеріальної допомоги у видавництві книги та Надії Олексіївні Вайло за солодкі подарунки для дітлахів.

Наталія Грудиніна, Наталія Громак, учителі Глухівської ЗОШ №2.


Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости