Новина з категорії: Інформація

Про внесення змін до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями

Про внесення змін до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, а також на проведення компенсаційних виплат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.

Про внесення змін до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями

Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 939 «Про внесення змін до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями» установлена норма щодо необхідності повторного огляду облМСЕК для підтвердження наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, у разі коли за час перебування на обліку в інваліда змінилася група інвалідності або йому було встановлено групу інвалідності без зазначення строку повторного огляду.

Закріплено норму щодо вилучення автомобіля, якщо під час його експлуатації в особи з інвалідністю закінчився термін дії висновку облМСЕК або групи інвалідності та не поновлено відповідні документи протягом 6 місяців.    

Установлено, що автомобілі, придатні для подальшої експлуатації, за рішенням структурного підрозділу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції пропонуються особам з інвалідністю у порядку черговості та без зняття з обліку.

Урегульовано питання щодо зміни черговості осіб з інвалідністю, які перебували на обліку як сім’я, якщо один із членів сім’ї змінив місце реєстрації, втратив відповідний статус тощо.

Установлено механізм переоснащення автомобілів, отриманих за рахунок коштів державного бюджету, під газобалонне обладнання.

Також установлено норму щодо компенсації особі з інвалідністю в разі самостійної оплати навчання водінню автомобіля і механізм розрахунку та надання такої компенсації.

Зокрема, внесеними змінами передбачено взяття на облік для забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, в тому числі дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції і мають право на отримання автомобіля безоплатно або на пільгових умовах, та визначено порядок формування їх особових справ за місцем фактичного проживання, перебування.

Удосконалено механізм забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, які раніше були влаштовані до установ соціального обслуговування на повне державне утримання або засуджені до позбавлення волі, поновлення їх на обліку.
Постановою КМУ від 14 грудня 2016 р. № 945 «Про внесення змін до Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування» передбачено визначення права на одержання грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування та на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції і мають право на отримання автомобіля безоплатно або на пільгових умовах.

Також Порядком передбачено призначення та виплати грошової компенсації окремо кожному члену сім’ї, яка взята на облік  забезпечення автомобілем як сім’я, що складається з двох і більше інвалідів, або забезпечена ним.    
На підставі вищевикладеного, рекомендуємо особам з інвалідністю, які перебувають на черзі по забезпеченню автотранспортом або забезпечені ним, у разі зміни групи інвалідності або встановлено групу інвалідності без зазначення строку повторного огляду, закінчення строку дії висновку облМСЕК, звернутися до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем реєстрації для отримання направлення до лікувального закладу для проходження повторного огляду облМСЕК.

Звертатися до управління соціального захисту населення Глухівської міської ради за адресою: м. Глухів, вул. Курлука, 1/3, кабінет № 9  телефон (05444) 7-03-63.

Начальник управління соціального захисту населення міської ради Громак Л.А.

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини