Особливості отримання в Україні посвідки на проживання
Існує велика кількість причин, за якими може знадобитися переїзд в Україну наприклад, об'єднання сім'ї, повернення на історичну батьківщину або бажання проживати в країні, де відбуваються активні демократичні реформи. Але якою б не була мета переїзду, без оформлення необхідних документів та підтвердження свого статусу, знаходитися в Україні більше 90 днів не можна. А щоб не порушувати законодавство, потрібно отримати так званий вид на проживання, який може бути постійним або ж тимчасовим.Головна особливість, яку має отримання офіційного дозволу на тимчасове проживання це його обмежений (1 рік) термін дії. При необхідності термін цей можна продовжувати щороку. Підстави набуття тимчасового ВНЖ для іноземців: Вступ в шлюб з особою, яка вжегромадянином України; Наявність документа, що підтверджує дозвіл на роботу; Навчальна віза.
Крім того, тимчасовий ВНП оформляється особам, які здійснюють певну діяльність на території країни наукову, освітню, волонтерську, релігійну тощо
Більш докладно про підстави для отримання ВНЖ, а також про всі документи, які необхідно надати в Державну міграційну службу, можнадізнатися у відповідних органах.
Постійний вид на проживання
Перелік категорій осіб без громадянства та іноземців, які можуть претендувати на постійну посвідку на проживання в Україні, великий. Але основними з них
- Колишні громадяни України;
- Особи, які вже протягом трьох років перебували в статусі біженця;
- Особи, які зробили інвестицію в економіку країни в розмірі від 100000 доларів США;
- Висококваліфіковані фахівці, в'їзд яких вигідний для України;
- і багато інших.
Підставою для отримання постійного виду на проживання традиційно вважають наявність дозволу на імміграцію https://vidnazhitelstvo.com/dozvil-na-immigratsiyu/.
Терміну дії у постійного виду на проживання немає, його не потрібно продовжувати і на його підставі здійснюється оформлення громадянства України.
Які можуть виникнути складності
Процедура отримання посвідки є непростою і досить тривалою. Потрібно дотримуватися всіх вимог, передбачених законодавством країни. Часто іноземцю доводиться стикатися з такими труднощами, впоратися з якими йому дуже складно. Незнання тонкощів і специфіки оформлення посвідки доставляє багато незручностей і розтягує процес отримання документа в часі. Найпростіше довірити цю непросту задачу професіоналам. В Україні безліч юридичних агентств, які спеціалізуються на подібних питаннях. Фахівці роз'яснять всі нюанси процедури, допоможуть швидше отримати не тільки виду на проживання, але і громадянство, якщо це буде потрібно. Але іноземному громадянину потрібно бути готовим до того, що процедура отримання посвідки досить складна і копітка.
Поділитися в соціальних мережах:
Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter