Новость из категории: Інформація

Служба пробації та волонтери Глухова допомагають засудженим

Кримінальним кодексом України запроваджено ряд нових, альтернативних позбавленню волі, видів кримінальних покарань, а також передбачено можливість звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням за умови гарантії його виправлення без відбування покарання.

На сьогодні, контроль за виконанням таких покарань покладено на кримінально-виконавчу інспекцію Державної кримінально-виконавчої служби. Тому, додаткові навантаження на кримінально-виконавчу інспекцію, переорієнтація її діяльності на виконання соціально-попереджувальних функцій ставить питання про доцільність утворення служби пробації, яка б мала більші правові та соціальні повноваження, та реально займалася б питаннями ресоціалізації засуджених.

Аналіз досвіду передових країн Європи показує, що виконання альтернативних видів покарань покладено на спеціалізовану державну службу, яка знаходиться поза поліцією та в’язницею – службу пробації. Суть пробації полягає у встановленні нагляду за засудженим з покладенням на нього певних зобов’язань й обмежень, без ізоляції його від суспільства (відвідувати центри пробації, періодично зустрічатися з наглядовим офіцером, брати участь у певних різновидах діяльності, дотримуватися законослухняної поведінки тощо). Цю функцію виконує служба пробації, головна мета діяльності якої полягає в захисті суспільства, попередженні повторних злочинів, сприянні реінтеграції правопорушника в суспільство.

Однією з найважливіших функцій служби пробації є досудова, яка здійснюється на стадії розслідування злочину одночасно з проведенням слідчих дій органами дізнання та слідства. При цьому, забезпечується збір інформації про правопорушника з метою надання допомоги суду у визначенні найбільш ефективного для даної особи виду покарання (позбавлення волі чи іншого альтернативного покарання) на основі прогнозу подальшої поведінки особи та можливостей її виправлення у в’язниці чи на волі.

Другою функцією служби пробації є післясудова (виконання альтернативних видів покарань, нагляд за засудженим та його виправлення на основі спеціальної програми). Офіцер пробації здійснює соціально-психологічну роботу із засудженим, у ході якої він прагне психологічно впливати на особу, зняти напругу, страх, розчарування, агресію, невдоволення. Саме тому на шляху до служби пробації Глухівським міськрайонним відділом кримінально-виконавчої інспекції спільно з релігійної благодійної організацією «Віра, Надія, Любов» 12 січня 2016 року відбулася видача гуманітарної допомоги для п’яти засуджених осіб, які перебувають на обліку, у вигляді продуктових наборів (вартість набору 130 грн.). Адже одним із напрямків служби є психологічна і соціальна підтримка осіб, що потрапили у складні життєві обставини і не можуть самостійно їх подолати. Деякі з цих осіб потребують таких елементарних, проте необхідних речей як зимовий одяг, взуття. В грудні 2015 року за сприянням цієї ж організації було «утеплено» б/в одягом, взуттям 3 особи.

Важливо зазначити, що під час надання допомоги із засудженими проводяться бесіди про виявлення причин протиправної поведінки, проводиться аналіз індивідуальних ситуацій, розглядаються можливі варіанти подальшої допомоги. Адже сьогодні не кожному вдається самостійно перебороти складнощі і повернутися до загальноприйнятих норм життя. Тому даний вид роботи неодмінно сприятиме профілактиці повторної злочинності.

Начальник Глухівського МРВ КВІ управління ДПтС України в Сумській області Максимович М.В.

Поделиться в соцсетях:

Нашли ошибку в статье ? Выделите слово/несколько слов и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости