Новина з категорії: Інформація

Декларуємо доходи, отримані у спадщину чи подарунок

Громадянам, які в 2015 році отримували доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів та майна та не сплатили податок на доходи до нотаріального оформлення відповідних об’єктів спадщини (дарування), необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Декларуємо доходи, отримані у спадщину чи подарунок

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого платником податку як дарунок у вигляді коштів, майна, майнових чи немайнових прав, вартості робіт, послуг визначено розділом IV Податкового кодексу України. Зокрема, вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, вартість власності, зазначеної в п.п. "а", "б", "ґ" п. 174.1 ст. 174 Податкового кодексу України, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, зазначеної в п.п. "а", "б" п. 174.1, що успадковуються дитиною-інвалідом, а також грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем, оподатковуються за ставкою 0%, а вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5%.

Починаючи з 1 січня 2016 року доходи, отримані громадянами внаслідок успадкування чи утримання в дарунок майна, відображаються тільки у декларації без заповнення окремих додатків. Зокрема, інформація щодо зазначених доходів відображаються у декларації, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р. № 859.

Нагадуємо, що податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до 1 травня 2016 року та самостійно до 1 серпня поточного року сплатити задекларовану суму податкового зобов’язання.

Глухівська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини