Новина з категорії: Новини

Кримінал

Поліція Сум попереджає літніх громадян про небезпеку потрапити під вплив шахраїв

Протягом минулих вихідних, зловмисники, використавши відому шахрайську схему з «онуком», який нібито скоїв злочин, домоглися того, що змусили двох пенсіонерів з Сум віддати їм усі заощадження.

Вранці на стаціонарний телефон 68-річної жінки зателефонував невідомий чоловік, та назвавшись онуком, повідомив «бабусі», що вчинив злочин, травмував людину, і сам в результаті потрапив до поліції. Тепер «онуку» загрожує кримінальне покарання, якого втім, можна уникнути, якщо оплатити потерпілому лікування. Тож «онук» попросив стареньку, щоб та зібрала вдома всі наявні гроші, і передала їх чоловікові, якого він пришле. Пенсіонерка зробила все, що їй було наказано, і 2 500 гривень передала невідомому молодому чоловікові біля одного з банків по вулиці СКД.
Наступного дня подібний злочин було вчинено і стосовно 79-річного жителя обласного центру. Вранці йому на стаціонарний телефон зателефонував шахрай, який також назвався онуком та повідомив, що приймаючи участь у спортивних змаганнях, він випадково серйозно травмував свого партнера. Тепер, аби врятувати тому життя, терміново потрібні гроші на лікування. Старенький не аби як налякався за долю «онука», зібрав вдома 11 000 гривень та передав їх з рук в руки шахраєві біля дверей власної квартири.
Лиш після того, як справу було зроблено, чоловік зателефонувала родичам та зрозумів, що його одурили.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочала розшук злочинців.
Правоохоронці вкотре застерігають людей похилого віку від вчинення ними необдуманих кроків при спілкуванні з незнайомими людьми. Знайте, якщо ваші співрозмовники у спілкуванні з вами зачіпають теми грошей, які вам необхідно комусь передати, вас точно хочуть одурити. Тож необхідно відразу покласти трубку, якщо розмова відбувається по телефону, або ж сказати чітке «ні», якщо йде спілкування «в живу», та повідомити поліцію. Завжди пам’ятайте, Ваша безпека у ваших руках.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Поліція продовжує вилучати наркотики

За минулі вихідні на Сумщині правоохоронці викрили 22 факти незаконного зберігання наркотичних речовин, в переважній більшості марихуану. Загальна вага вилученого наркотичного зілля склала понад 1,5 кілограма.

На збільшення показника з виявлення фактів незаконного обігу наркотиків, "спрацював" і 22-річний глухівчанин, в будинку якого поліцейські виявили та вилучили близько 20 грам сухої подрібненої речовини, схожої на канабіс. В ході обшуку, окрім наркотиків, поліцейські знайшли в його помешканні ще й вісім набоїв до нарізної зброї та два детонатори до сигнальних мін. Небезпечні знахідки зберігались у закутках житлового будинку та гаражі.
Зі слів підозрюваного, канабіс він зберігав для власного вжитку, а патрони та детонатори привіз з зони АТО, аби в подальшому зробити з них браслети.
Наразі все вилучене слідчі направили на дослідження, а по даним фактам відкрили одразу два кримінальних провадження за ч.1 ст. 309 «Незаконне зберігання наркотичних засобів» та ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» Кримінального кодексу України.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Надмірна довірливість ціною в 15 тисяч гривень

Намагаючись заощадити на купівлі товару, житель Шостки вирішив через мережу Інтернет придбати запчастини для брикетного пресу. В результаті перемовин з невідомим «продавцем» чоловік залишився і без грошей, і без покупки.

До Шосткинського відділу поліції з заявою про шахрайство звернувся 32-річний місцевий житель. Чоловік розповів, що на одному з сайтів оголошень знайшов вигідну пропозицію про продаж запчастин для брикетного пресу. А коли зв’язався з продавцем та домовився про купівлю цілого станку за 15 000 гривень, той отримав гроші та зник.
Наразі правоохоронці проводять необхідні перевірки і пошукові заходи щодо встановлення та затримання афериста. Працівники поліції вже відкрили за даним фактом кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та вкотре звертаються до громадян з проханням, бути максимально обачними під час покупки чи продажу товару в мережі Інтернет. Користуватись лише перевіреними Інтернет-магазинами і за товар сплачувати лише після його отримання. Таким чином ви вбережете свої гроші, а шахраїв позбавите спроби вас ошукати.

Відділ комунікації поліції Сумської області



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини