Новина з категорії: Новини / Новини з відео

БЕЗПЕЧНЕ МІСТО: Знову про сніг (відео)

Початок нинішньої весни примусив глухівчан згадати розповіді дідусів- бабусь про двадцятиградусні лютневі та березневі морози та кучугури снігу по стріху, з яких полюбляла скочуватися санчатами дітвора.

Не відкрию особливої таємниці, коли скажу, що найбільшого клопоту незвично холодний початок весни завдав комунальникам та водіям, а з огляду на тривожні процеси у глухівських владних коридорах питання прибирання снігу з вулиць починає набирати вже й певного політичного забарвлення. Втім, поки зосереджусь на питаннях, так би мовити, боротьби з наслідками стихії, та поділюся деякими особистими враженнями та міркуваннями.

 

Почну з того, що добиратися з околиці, де живу, до центра, в неділю зранку був змушений пішки – до найближчої розчищеної ділянки метрів зо триста сніжної цілини, здолати яку легковиком було справою заздалегідь невдячною. Далі пересувався виключно проїжджою частиною: навіть на Спаській тротуари не проглядалися. Назад їхав маршруткою, потім знову пішки. На підході додому зустрів відомого підприємця, депутата міськради Володимира ГРИБА. Той якраз керував розчищенням стратегічного перехрестя, через яке проходять маршрути міжнародних перевезень. Як не крути, а на «Зеленбуд» й «Артбуд», до яких має відношення Володимир Іванович, припадає чи не головний тягар боротьби з наслідками неочікуваних весняних завірюх.

Депутат розповів, що на останніми днями весь час на ногах:

- Ось тільки-но закінчили розтягувати великі вантажівки. Для них рухатися цими дорогами – суворе випробування. Зараз весь наш транспорт задіяний, почали десь з другої ночі. Хочу, щоб люди знали, скільки ми визволили транспорту зі сніжного полону, скільки попередили аварій. А то, як завжди, напишуть про поліцію, МНС-ників, шляховиків, а наші водії, які витягали з халепи фури, знову залишаться в тіні.

Далі Володимир Іванович висловив міркування на рахунок, що 800 тон пісчано – соляної підсипки, що її заготувало місто для покриття на зимовий період, явно недостатньо – треба більше щонайменше вдвічі. Саме недостача суміші призводить до того, що поверхня шляхового покриття під шаром снігу стала гладенькою як скло, по якому важкий транспорт йде юзом, провокуючи виникнення аварійних ситуацій. на також пожалівся, що політичні чвари у міськраді не найліпшим чином відбиваються на роботі його підприємств, задіяних в т.ч. й на прибиранні снігу:

- Питаєте, чому техніка «Артбуду» прибирає сквер Шевченка потужним трактором з фронтальним навантажувачем? Відповім, що така техніка цілком може працювати у сквері, хоча краще, звичайно, використовувати щось новітнє. Але чи є для мене сенс закуповувати нову техніку, якщо не впевнений, що буду взагалі завтра працювати у місті. Нам усім потрібна стабільність, і впевненість бодай у найближчому майбутньому.

Цілком погоджуюсь з такою думкою. Сквер Шевченка, дійсно, зараз у такому стані, що сніг там можна чистити аналогом Т-150 з ковшем для вибирання піску, але це навряд чи можна вважати за нормальне.

Мабуть все ж варто реконструювати сквер, як це передбачено проектом програми розвитку міста – 2018, запропонованого міською владою, і проти чого рішуче виступає «опозиція»…

БЕЗПЕЧНЕ МІСТО: Знову про сніг (відео)

Втім, дещо відволікся. Повернемося до 800 тон піщано – соляної підсипки, яких не вистачило до кінця сезону. Приблизно стільки її місто заготовлювало завжди. Наскільки відомо, минулої зими використали близько 740 тон піску та 60 – солі. Її поставив В. І. Гриб, за ціною понад 1300 грн./т. Нинішнього сезону, відповідно 720т. – пісок + 120т. – сіль. Збільшити вдвічі закупівлю останньої стало можливим завдяки тому, що брали безпосередньо у Облавтодору - за 650 грн/т. Фахівці вважають: за такого збільшення частки солі заготованого цілком би вистачило на весь зимовий період, і дещо навіть могло залишитися, дорікаючи керівництву підвідомчих В. Грибу підприємств за неефективне використання підсипки. А ще зазначають, що збільшення обсягів піску для посипання вулиць взимку автоматично приводить до зростання витрат на прибирання «покладів» пилу о теплій порі року. Займатиметься пилом буде … вгадайте, хто.

Відомо, що міська влада домовлялася про підсипку з ДЕД, але в останню мить угода «підвисла». Причина - начебто на керівництво дільниці чиниться тиск з боку представників облради, що не дуже симпатизують глухівському мерові та його оточенню. Ось така виходить зимово- весняно – снігова арифметика з очевидним політичним присмаком.

Представники управління ЖКГ, з якими спілкувався, говорили також про доцільність використання для спостереження за станом очищення вулиць від снігу багатоцільової системи відеоспостереження. Зрозуміло, для цього необхідно, аби та контролювалася саме міською владою.

Андрій КОВАЛЕНКО



Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини