Новина з категорії: Інформація

Порядок ведення єдиного реєстру акцизних накладних з реалізації пального

З 01.03.2016 року набрала чинності Постанова КМУ від 24.02.2016 №114, якою затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Порядок ведення єдиного реєстру акцизних накладних з реалізації пального

Реєстрація платників акцизного податку з реалізації пального
Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку (підпункт 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового Кодексу України).

Особливості строків реєстрації платників акцизного податку з реалізації пального
Для юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, які здійснюють реалізацію пального і подали заяву про реєстрацію платника податку не пізніше першого дня початку перехідного періоду, встановленого абзацом другим пункту 11 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення” Кодексу, датою реєстрації їх як платників акцизного податку з реалізації пального є дата, що відповідає першому дню перехідного періоду. (пункт 15 розділу ІІ Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого Постановою КМУ «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»).

Відповідальність
Здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому  Кодексом, тягне за собою  накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (пункт 117.3 статті 117 Податкового Кодексу України).

Електронний кабінет
09.02.2016 розпочав роботу модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника». Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС. Оновлений сервіс працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету. Протягом цього часу платники можуть взяти активну участь у його тестуванні, а також надіслати пропозиції щодо роботи та наповнення сервісу на електронну адресу infozvit@sfs.gov.ua.
Звертаємо увагу, що функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.

КОНСУЛЬТУВАННЯ ПЛАТНИКІВ З ПИТАНЬ ЕЛЕКТРОННОГО АДМІНІСТРУВАННЯ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ З РЕАЛІЗАЦІЇ ПАЛЬНОГО
Регіональний рівень:
- за телефонними лініями, створеними для надання консультацій платникам податків з питань роботи системи електронного адміністрування ПДВ

- розміщення на інформаційних стендах, електронних табло, субсайтах та в інший спосіб інформації для платників щодо можливості отримання консультацій

Центральний рівень:
за телефоном Сall – центру ДФС: 0-800-501-007

Поділитися в соціальних мережах:

Знайшли помилку у статті? Виділіть слово/кілька слів та натисніть Ctrl+Enter

Схожі новини